Најдобри крипто сигнали 2022

CryptoSignals.org е тим на високо обучени трговци кои тргуваат со пазарот на криптовалути од 2014 година

Одлучивме да формираме заедница на Телеграма така што другите можат да учат од нашите точни сигнали на криптовалути.

ПЛАН ПЛАН

Отклучете ги сигналите за дневна крипто валута

Придружи се на нашите ВИП група со избирање на пакет подолу погоден за вас, ние нудиме целосна 30-дневна гаранција за враќање на парите, така што нема што да изгубите со испробување на нашите висококвалитетни сигнали за крипто валута.

 • Фактурирани Месечно £ 42

  2-3 сигнали дневно
  82% стапка на успех
  Влез, искористете профит и стоп загуба
  Износ на ризик по трговија
  Сооднос на награда за ризик

  Размислете за купување СЕГА
 • Најпопуларни Фактурирани квартален £ 78

  2-3 сигнали дневно
  82% стапка на успех
  Влез, искористете профит и стоп загуба
  Износ на ризик по трговија
  Сооднос на награда за ризик

  Размислете за купување СЕГА
 • Фактурирани ДВОГОДИШНО £ 114

  2-3 сигнали дневно
  82% стапка на успех
  Влез, искористете профит и стоп загуба
  Износ на ризик по трговија
  Сооднос на награда за ризик

  Размислете за купување СЕГА
 • Фактурирани Годишно £ 210

  2-3 сигнали дневно
  82% стапка на успех
  Влез, искористете профит и стоп загуба
  Износ на ризик по трговија
  Сооднос на награда за ризик

  Размислете за купување СЕГА

Препродажба на Dash 2 Trade

Телеграма

Добијте ран пристап до претпродажбата на Dash 2 Trade. Купете го токенот D2T сега

Телеграма

Постоечка заедница од 70,000+ трговци

Телеграма

Го отклучува пристапот до водечките анализи за крипто тргување, сигнали и алатки за тргување

Телеграма

Како што е прикажано во CryptoNews.com, FXEmpire.com, FXStreet.com и повеќе

Телеграма

Развојен тим од светска класа поддржан од развивачите на Quant и инвеститорите на VC

ИЗБЕРЕТЕ НАЈДОБРИ БРОКЕР ВО ВАШАТА ЗЕМЈА

Станете професионален трговец!

Отворете сметка со еден од нашите брокери. И добијте пристап до нашиот живот до нашиот живот ВИП крипто сигнали бесплатно! Регистрирајте се и депонирајте ги минимум 250$ кај нашиот избран регулиран Crypto брокер подолу. Алтернативно, можете да добиете доживотен пристап со минимална инвестиција од 250 УСД во D2T.

eToro

eToro е платформа со повеќе средства која нуди инвестирање во девизен курс, акции и криптовалути, како и тргување со CFD средства. CFD се сложени инструменти и доаѓаат со висок ризик за брзо губење пари поради потпора.

Изберете брокер

Аватадер

CFD се сложени инструменти и имаат висок ризик брзо да изгубат пари поради моќ. 71.2% од сметките на инвеститори на мало губат пари кога тргуваат CFD со овој давател.

Изберете брокер

D2T

Dash 2 Trade е платформа за крипто-аналитика изградена од трговци, за трговци. Dash 2 Trade обезбедува сигнали за тргување, социјални аналитички податоци во синџирот за да го максимизирате вашиот профит. Придружете се на нашата заедница од 70,000 трговци и инвестирајте во претпродажбата на D2T сега

Инвестирајте во D2T

Придружи се на нашите Бесплатна група за телеграми

Ние испраќаме 3 ВИП сигнали неделно во нашите бесплатна група за телеграми, секој сигнал доаѓа со целосна техничка анализа за тоа зошто ја извршуваме трговијата и како да ја пласираме преку вашиот брокер.

Добијте вкус за тоа каква е групата ВИП, приклучувајќи се сега БЕСПЛАТНО!

Придружете се на нашиот бесплатен телеграмДознајте за нашите сигнали
https://cryptosignals.org/wp-content/uploads/2021/07/Mask-Group-19.png

Домот на највисоки крипто сигнали

Доставено директно до твоето Апликација за телеграма во реално време!

Нашиот тим од домашни трговци на CryptoSignals.org ги скенира крипто-пазарите деноноќно за да не морате. Преку комбинација на длабинска техничка анализа, алгоритми за AI, и фундаментално истражување - CryptoSignals.org постојано бара можности за тргување за нашите членови.

Ако ви е првпат да не посетите, дозволете ни да објасниме на што правиме тука CryptoSignals.org

Трендски вести

ПРОЧИТАЈТЕ НАЈНОВИ Ажурирања за НАШИТЕ ТЕХНИЧКИ И ОСНОВНИ ВЕСТИ

Во што влегувате

Нашата победничка крипто валута
Сигнал ВИП група

Ако сте нови на пазарот на крипто-валути и сакате да научите како да тргувате со него, правилно да управувате со ризикот и да ја профитирате вашата трговска сметка, тогаш видете повеќе за тоа што го нудиме подолу.

БИТКОИН

Наша цел е да постигнеме 1500 пипеви месечно секој месец тргувајќи само со Биткоин!

ТЕХНИЧКА АНАЛИЗА

Секоја трговија доаѓа со целосна техничка анализа, објаснувајќи зошто ја извршуваме трговијата, ние го правиме ова за да можете да научите додека тргувате.

РАЦЕНТ НА ​​НАГРАДА НА РИЗИК

Ние јасно го наведуваме RRR (сооднос на ризик-награда) со секоја трговија и работиме на сооднос 1: 2 и 1: 3, така што никогаш не ризикувате премногу по трговија и имате поголеми шанси да остварите профит.

ТЕЛЕГРАМСКА ГРУПА

Нашите сигнали се испраќаат само преку Телеграм, на тој начин штом сигналот ќе се појави, тој веднаш доаѓа до вас.

Отклучи

Со пристапувањето во нашата ВИП група отклучувате богатство на знаење и искуство од нашите трговци, мала месечна исплата значи дека се приклучувате на ЕЛИТ

ВИДОВИ НА ТРГОВСКИ

Нашите занаети не се секогаш извршни на пазарот, така што ќе имате многу време да се качите со нив, ние тргуваме со трговија, скалп и користиме различни видови занаети како КУПУВА STЕ СТОП, ПРОДАOБИ СТОПИ & ЛИМИТ ЗА КУПИ итн.

Придружете се на нашата Група бесплатна телеграма

Испраќаме 3 ВИП сигнали неделно во нашата бесплатна група Телеграма, секој сигнал доаѓа со целосна техничка анализа за тоа зошто ја извршуваме трговијата и како да ја поставиме преку вашиот брокер.

Добијте вкус за тоа каква е групата ВИП, приклучувајќи се сега БЕСПЛАТНО!

Како работат нашите крипто сигнали

Ако сте потполно нови во светот на крипто сигналите, дозволете ни да ги разделиме основите за вас во Условите на Лаиман.

Главната премиса на крипто сигналите е дека ќе добиете предлог за тргување. Ова ќе се реализира во реално време преку
Телеграма - така, никогаш нема да ја пропуштите потенцијалната можност за тргување. Секој сигнал на кој тимот е CryptoSignals.org испраќањето ќе содржи збир на важни информации. Токму оваа информација ви кажува како да профитирате од нашите сигнали со поставување на
соодветни нарачки кај вашиот избран брокер. Да ви дадам идеја за тоа што а CryptoSignals.org крипто сигналот изгледа - проверете го примерот за LTC / USD подолу:

$ 231.79
ОГРАНИЧНА ЦЕНА
$ 229.48
СТОП-ЗАГУБИ
$ 238.74
ЗЕМИ-ПРОФИТ

Како што можете да видите од горенаведеното, најдобрите крипто сигнали секогаш треба да содржат пет клучни точки на податоци. Ова е самиот крипто пар - што во овој пример е LTC / USD. Willе видите дека сигналот исто така специфицира да трае долго - што значи нашиот внатрешен аналитичар смета дека парот ќе се зголеми во вредност. Што е најважно, најдобрите крипто сигнали исто така треба да бидат со потребната граница, стоп-загуба и цени за нарачка за профит. Ако не сте нови со овие клучни услови за тргување, најдобро е да имате цврсто разбирање за тоа што значат овие пред да се регистрирате за услуга за крипто сигнал.

За да помогнеме во расчистувањето на маглата, подетално ги објаснуваме овие клучни точки на податоци за сигналот подолу.

КАКО ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДААТ НАЈДОБРИТЕ КРИПТО-СИГНАЛИ?

Еве разделување на тоа како треба да изгледаат најдобрите крипто сигнали - и што значи секој поим.

1.

Крипто пар

Овој е прилично објаснувачки. На крајот на краиштата, се подразбира дека ќе треба да знаете за кој пар се однесува нашиот сигнал. Треба да забележиме дека домашните аналитичари на CryptoSignals.org се специјализирани во широк спектар на пазари на криптовалути. Не само што ова вклучува крипто-фиат, туку крипто-крипто парови, исто така. За оние кои не се свесни, парот крипто-фиат ќе содржи една дигитална валута како Биткоин и една фиат валута како американскиот долар. Во овој пример, парот ќе биде претставен како БТК / УСД. Патем, ова е најтргуваниот пар крипто-валути во индустријата - со милијарди долари секој ден менувајќи раце. Имајќи го ова предвид, многу од крипто сигналите што ги добивате од нас, CryptoSignals.org ќе се фокусира на овој пазар. Сепак, нашите трговци се исто така добро упатени во трговијата со различни парови крипто-крипто. Ова ги вклучува допаѓањата на БТК / ЕТХ - што значи дека тргуваме со девизниот курс помеѓу Bitcoin и Ethereum. Друг крипто пар што го ...

Прочитај повеќе

2.

Долго или кратко

Дополнителна клучна метрика што е задолжителна во просторот за крипто сигнали е насоката кон пазарот. Со други зборови, треба да одите долго или кратко во трговијата? Без овие информации, крипто сигналот ќе биде безвреден. За оние кои не се свесни: Ако нашиот крипто сигнал ви кажува да одите долго, ова значи дека мислиме дека парот ќе се зголеми во вредност Ако нашиот крипто сигнал ви каже да одите на кратко, ова значи дека мислиме дека парот ќе се намали во вредност за дополнително да појасниме: Ако крипто сигналот ве упати да одите долго, тогаш треба да поставите нарачка за купување кај вашиот избран брокер за крипто Ако, сепак, крипто сигналот ви каже да одите на кратко, тогаш наместо тоа треба да изберете налог за продажба Нашиот тим од аналитичарите во PipSignals се чувствуваат пријатно да одат долго и кратко на крипто парови. Клучно, нема емоционална приврзаност кон соодветната дигитална валута со која тргуваме. Наместо тоа, нашата главна цел е да оствариме профит од позицијата. ...

Прочитај повеќе

3.

Ограничете ја цената за нарачката

Не греши во врска со тоа - најдобрите крипто сигнали секогаш ќе доаѓаат со потребната гранична цена за нарачки. Ако сте нови во трговијата, генерално имате две опции кога станува збор за влез на пазарот. Стандардно, повеќето брокери на Интернет ве прашуваат дали сакате да направите „нарачка на пазарот“. Ова едноставно значи дека брокерот ќе ја изврши вашата трговија веднаш - по следната достапна цена. Иако ова е добро за долгорочни инвестиции, тоа не е навистина погодно за краткорочно тргување со крипто. Ова е затоа што е многу поискрено за да се влезе во трговија со одредена цена - според основното истражување што е извршено. На пример, да претпоставиме дека ние на CryptoSignals.org тргуваме со БТК / УСД - што во моментов има цена од 49,500 американски долари. Нашиот тим од домашни аналитичари може да ги разгледа техничките техники и да одлучи дека треба да прекрши 50,000 УСД / БТК - тогаш треба да се заземе долга позиција За да се осигураме дека внесуваме само по цена над 50,000 УСД - а не памукот ...

Прочитај повеќе

4.

Цена на нарачка за стоп-загуба

Досега, утврдивме дека најдобрите крипто сигнали ќе ви кажат со кој пар да тргувате, дали треба да одите долго или кратко, и по која цена за влез треба да ја поставите вашата гранична нарачка. Сепак, ова е само половина од битката. На крајот на краиштата, за да тргувате на ризичен начин, треба да имате воспоставена стратегија за влез. Уште еднаш, ние на CryptoSignals.org гарантираме дека ги имате сите информации што ви требаат за да профитирате од нашите крипто сигнали - затоа секогаш даваме наредби за стоп-загуба и добивка-профит. Во однос на стоп-загубите, ова е алатка за управување со ризик што гарантира дека нема да изгубиме премногу пари на трговија - доколку не оди според планот. Ова е важно, бидејќи иако имаме долгогодишно рекордно работење на крипто пазарот - не тврдиме дека ја освоиме секоја трговија. Напротив, секогаш ќе има загубени занаети. Имајќи го ова на ум, ви предлагаме соодветна цена за нарачка на запрена загуба што треба да ја примените кога постапувате според нашите крипто сигнали. Во црно ...

Прочитај повеќе

5.

Цена за нарачка од профит

Постои уште една важна информација што ќе ви ја дадат најдобрите крипто сигнали - и тоа е предложена цена за нарачка за профит. Ова работи исто како наредба за стоп-загуба, но наместо да ги ублажува нашите ризици, тоа ќе се обиде да ги заклучи нашите профити од трговијата. Во примерот што го дадовме порано, забележавме дека предложената цена за нарачка е 238.74 долари. Ова се наоѓа на 3% над предложената гранична цена од 231.79 $ - што значи дека сакаме да оствариме добивка од 3% на овој конкретен крипто сигнал. Уште еднаш, ако цената на профитот се совпадне со пазарот - разгледуваниот брокер за криптии автоматски ќе ја затвори трговијата. Како такви, можеме да ги заклучиме нашите профити без да треба да седиме на нашиот уред за рачно да излеземе од позицијата.
6.

Ризик наспроти награда

Водејќи од горенаведениот дел за налози за застој и загуба, нашиот тим од аналитичари на CryptoSignals.org секогаш ќе има предвид сооднос на ризик / награда при испраќање на крипто сигнали. Во примерот погоре, ризикот беше 1% - како што изнесува нашата сугерирана цена на загуба. Наградата дел од равенката беше 3% - затоа што таму ја позициониравме нашата наредба за профит. Клучно, повеќето крипто сигнали што ги испраќаме ќе следат сооднос 1/3 ризик / награда. Во едноставни термини, ова значи дека ризикуваме 1% од нашиот капитал да оствариме добивка од 3%. Притоа, треба да имаме само една успешна трговија од секои три за да оствариме профит.

Крипто пар

Овој е прилично објаснувачки. На крајот на краиштата, се подразбира дека ќе треба да знаете за кој пар се однесува нашиот сигнал.
Треба да забележиме дека домашните аналитичари на CryptoSignals.org се специјализирани во широк спектар на пазари на криптовалути. Не само што ова вклучува крипто-фиат, туку и крипто-крипто парови.
За оние кои не се свесни, парот крипто-фиат ќе содржи една дигитална валута како Биткоин и една фиат валута како американскиот долар. Во овој пример, парот ќе биде претставен како БТК / УСД.
Патем, ова е најтргуваниот пар крипто-валути во индустријата - со милијарди долари секој ден менувајќи раце. Имајќи го ова предвид, многу од крипто сигналите што ги добивате од нас, CryptoSignals.org ќе се фокусира на овој пазар.
Сепак, нашите трговци се исто така добро упатени во трговијата со различни парови крипто-крипто. Ова ги вклучува допаѓањата на БТК / ЕТХ - што значи дека тргуваме со девизниот курс помеѓу Bitcoin и Ethereum.
Друг крипто пар што нашите домашни аналитичари сакаат да го тргуваат е XRP / XLM. Ова се состои од Ripple и Stellar и претставува многу можности за крипто сигнал поради неговите премногу непостојани карактеристики.

Долго или кратко

Дополнителна клучна метрика што е задолжителна во просторот за крипто сигнали е насоката кон пазарот. Со други зборови, треба да одите долго или кратко во трговијата? Без овие информации, крипто сигналот ќе биде безвреден.

За оние кои не се свесни:
 • Ако нашиот крипто сигнал ви каже да одите долго, ова значи дека мислиме дека парот ќе се зголеми во вредност
 • Ако нашиот крипто сигнал ви каже да одите кратко, ова значи дека мислиме дека парот ќе се намали во вредност
За дополнително појаснување:
 • Ако крипто сигналот ве упати да одите долго, тогаш треба да поставите нарачка за купување кај вашиот избран брокер за крипто
 • Ако, сепак, крипто сигналот ви каже да одите кратко, тогаш наместо тоа треба да се одлучите за нарачка за продажба

Нашиот тим аналитичари во PipSignals е пријатно да одам долго и кратко на крипто парови. Клучно, нема емоционална приврзаност кон соодветната дигитална валута со која тргуваме. Наместо тоа, нашата главна цел е да оствариме профит од позицијата.

Ограничете ја цената за нарачката

Не греши во врска со тоа - најдобрите крипто сигнали секогаш ќе доаѓаат со потребната гранична цена за нарачки. Ако сте нови за тргување, генерално имате две опции кога станува збор за влез на пазарот.

Стандардно, повеќето брокери преку Интернет ве прашуваат дали сакате да направите „нарачка на пазарот“. Ова едноставно значи дека брокерот ќе ја изврши вашата трговија веднаш - по следната достапна цена.

Иако ова е добро за долгорочни инвестиции, тоа не е навистина погодно за краткорочно тргување со крипто. Ова е затоа што е многу поискрено за да се влезе во трговија со одредена цена - според основното истражување што е извршено.

 • На пример, да претпоставиме дека ние на CryptoSignals.org тргуваме со БТК / УСД - што во моментов има цена од 49,500 американски долари.
 • Нашиот тим од домашни аналитичари може да ги разгледаат техничките техники и да одлучат дека доколку БТК / УСД прекрши 50,000 УСД - тогаш треба да се заземе долга позиција.
 • За да се осигураме дека внесуваме само по цена над 50,000 УСД - а не моменталната цена од 49,500 УСД - тука се приближува нарачката.

Со други зборови, за да може нашата трговија да се изврши на 50,000 УСД - ние мора да создадеме ограничен налог по оваа цена. Кога ќе го сториме тоа, нашиот брокер ќе ја изврши нашата трговија само ако и кога БТК / УСД достигне 50,000 УСД. Дотогаш, нарачката за ограничување останува во очекување.

Во сите, освен во неколку ретки случаи, сите крипто сигнали на CryptoSignals.org ќе доаѓаат со предложена гранична цена за нарачки. Единствен исклучок тука е ако забележиме можност за тргување што треба веднаш да се реагира за да се избегне пропуштање.

Цена на нарачка за стоп-загуба

Досега, утврдивме дека најдобрите крипто сигнали ќе ви кажат со кој пар да тргувате, дали треба да одите долго или кратко, и по која цена за влез треба да ја поставите вашата гранична нарачка.

Сепак, ова е само половина од битката. На крајот на краиштата, за да тргувате на ризичен начин, треба да имате воспоставена стратегија за влез.

Уште еднаш, ние на CryptoSignals.org гарантираме дека ги имате сите информации што ви требаат за да профитирате од нашите крипто сигнали - затоа секогаш даваме наредби за стоп-загуба и добивка-профит. Во однос на стоп-загубите, ова е алатка за управување со ризик што гарантира дека нема да изгубиме премногу пари на трговија - доколку не оди според планот.

Ова е важно, бидејќи иако имаме долгогодишно рекордно работење на крипто пазарот - не тврдиме дека ја освоиме секоја трговија.

Напротив, секогаш ќе има загубени занаети. Имајќи го ова на ум, ви предлагаме соодветна цена за нарачка на загуба што треба да ја примените кога постапувате според нашите крипто сигнали.

Во примерот со крипто сигнал што го дадовме порано, забележавме дека треба да се постави долга позиција на БТК / УСД по влезна цена од 231.79 УСД. Исто така, наведовме дека нарачката за стоп-загуба треба да биде поставена на 229.48 УСД.

Ова е со добра причина - бидејќи тоа претставува максимална загуба од 1%. Тоа е да се каже, ако БТК / УСД тргне против нас за 1% и последователно достигне цена од 229.48 $ - нарачката за стоп-загуба ќе започне. Кога тоа ќе го стори, брокерот за крипто автоматски ќе ја затвори позицијата за нас и ќе одиме далеку со мала загуба од 1%.

Цена за нарачка од профит

Постои уште една важна информација што ќе ви ја дадат најдобрите крипто сигнали - и тоа е предложена цена за нарачка за профит. Ова работи исто како наредба за стоп-загуба, но наместо да ги ублажува нашите ризици, тоа ќе се обиде да ги заклучи нашите профити од трговијата.

Во примерот што го дадовме претходно, забележавме дека предложената цена за нарачка е 238.74 УСД. Ова се наоѓа на 3% над предложената гранична цена од 231.79 $ - што значи дека сакаме да оствариме добивка од 3% на овој конкретен крипто сигнал.

Уште еднаш, ако цената на профитот се совпадне со пазарот - разгледуваниот брокер за криптии автоматски ќе ја затвори трговијата. Како такви, можеме да ги заклучиме нашите профити без да треба да седиме на нашиот уред за рачно да излеземе од позицијата.

Ризик наспроти награда

Водејќи од горенаведениот дел за налози за застој и загуба, нашиот тим аналитичари на CryptoSignals.org секогаш ќе има предвид сооднос на ризик / награда при испраќање на крипто сигнали.

Во примерот погоре, ризикот беше 1% - како што изнесува нашата сугерирана цена на загуба. Наградата дел од равенката беше 3% - затоа што таму ја позициониравме нашата наредба за профит.

Клучно, повеќето крипто сигнали што ги испраќаме ќе следат сооднос 1/3 ризик / награда. Во едноставни термини, ова значи дека ризикуваме 1% од нашиот капитал да оствариме добивка од 3%. Притоа, треба да имаме само една успешна трговија од секои три за да оствариме профит.

Крипто сигнали за почетници на CryptoSignals.org

01. Разберете го пазарот

Дали барате да тргувате со криптовалути како Bitcoin,
Ethereum и Ripple - но малку или воопшто немаат разбирање за тоа како работи овој пазар?

Ако е така, треба да знаете дека искусните трговци со години поминаа во учење занает на техничка анализа. Ова значи
вршење напредно истражување за трендовите на цените на криптовалутата преку широк спектар на индикатори. Размислете според линиите на RSI, MACD, подвижни просеци и многу повеќе.

02. Добијте го нашиот комплет за вештини

Вистината е - ако немате комплет за вештини да изведувате технички
истражување на напредно ниво, ќе се борите да го направите
постојана добивка во индустријата за трговија со крипто. Наместо тоа, постојат сите шанси да го надминете салдото на вашата сметка. За возврат, ова ви овозможува да тргувате со пазарите на крипто-валути, без да имате потреба да ставате некоја од леверите.

Од друга страна, треба да забележиме и дека нашите крипто сигнали не се погодни само за почетници. Напротив, можеби едноставно немате време да истражувате на пазарите. Како такво, CryptoSignals.org може да им помогне на трговците од сите сетови на вештини!

03. Трговија со профит

Ова е местото каде што CryptoSignals.org може да помогне. Како што ќе објасниме подетално подолу, нашите крипто сигнали ќе ви кажат
сè што треба да знаете за да тргувате на начин одбивен од ризик. Тоа е да се каже, откако ќе добиете сигнал од нас - ќе знаете кој крипто пар да тргува, дали треба да одите долго или кратко, и каква цена на влез и излез треба да наведете.

нашите партнери

учење2.трговија

Тоа е она што го кажуваат нашите клиенти

Марк З.

Форт Ворт, Тексас

Немав идеја што правам, но откако се приклучив на бесплатната телеграмска група, сега отворив сметка со А. професионална брокер и сега сум следејќи занаети од групата ВИП.  Сега ја читам дневната техничка анализа и го следам youtube канал и гледајте ги сите видеа.

Марк к

Форт Ворт, Тексас

Научив многу повеќе за крипто од влегувањето во ВИП телеграмот група Таму се дневни написи Можам да прочитајте и потоа тргувајте за да направите резервна копија за тоа информации. Тоа е 10 од 10 за мене.

Енифер А.

Ирвин, CA

Се приклучив на бесплатниот Телеграм, а потоа брзо се надградив во групата ВИП. Сметам дека техничката анализа е навистина информативна и тоа навистина ми помага да научам повеќе за криптовалутата и како да ја тргувам.
Сигналите што се дадени се многу лесни за следење.

ИСПРАТУВАМЕ ЦЕЛОСНА ТЕХНИЧКА АНАЛИЗА СО СЕКОЈА ТРГОВИЈА, ПОГЛЕДНЕТЕ ПРИМЕРИ НА НАШИТЕ ТРГОВИИ Подолу!

Нашите трговци биле извидени од трговски подови со седиште низ целиот свет!

Можете да се придружите на бесплатните ВИП група подолу со кликнување на копче за да видите примери за наши занаети.

Придружете се на нашата Група бесплатна телеграма

Испраќаме 3 ВИП сигнали неделно во нашата бесплатна група Телеграма, секој сигнал доаѓа со целосна техничка анализа за тоа зошто ја извршуваме трговијата и како да ја поставиме преку вашиот брокер.

Добијте вкус за тоа каква е групата ВИП, приклучувајќи се сега БЕСПЛАТНО!

Избор на брокер
ЗА НАЈДОБРИТЕ сигнали за крипто

Не само што треба да ги пронајдете најдобрите крипто сигнали достапни на пазарот - туку и брокерот со највисок ранг за да ги направите потребните нарачки. На крајот на краиштата, без добар брокер покрај вас, нема да можете да пристапите до сцената со трговија со крипто.

Регулативата

Пред да ги разгледате таксите и провизиите, клучно е да ги користите нашите крипто сигнали со регулиран, доверлив брокер. За жал, голем дел од сцената со крипто трговија работи без регулаторна лиценца - што е многу проблематично. Едноставно кажано, ова значи дека брокерот не треба да одговара на какво било финансиско тело - така што работите како грижата за клиентите и заштитата на инвеститорите обично не постојат. Да ви помогнеме да ве насочиме во вистинската насока - некои од клучните регулатори на овој простор ги вклучуваат FCA (Велика Британија) SEC (САД), ASIC (Австралија) и CySEC (Кипар). ...

Прочитај повеќе

Комисии и шири

Бидејќи некои од нашите крипто сигнали се насочени кон брзи и скромни придобивки, навистина е важно да изберете брокер кој нуди ниски провизии и тесни распони. Во однос на претходното, има многу крипто-брокери активни во просторот што ви овозможуваат да тргувате без провизии. Ова значи дека единствената такса што ќе ја платите доаѓа преку ширењето.

Предност

Не сите наши членови во групата CryptoSignals VIP Telegram имаат голема количина на капитал за трговија. Ако ова звучи како вас, тоа не значи дека не можете да успеете во нашите сигнали. Напротив, со користење на крипто-брокер кој нуди моќ, ќе можете да тргувате со повеќе отколку што имате на вашата сметка. Износот на износот што може да го добиете ќе зависи од повеќе фактори - како на пример брокерот за кој станува збор и земјата во која живеете.

пазари

Само затоа што вашиот избран брокер нуди пазари на дигитални валути, ова не мора да значи дека тој ќе биде соодветен за нашите крипто сигнали. На крајот на краиштата, нашиот тим од домашни аналитичари сака да има разновиден пристап кон трговијата - што значи дека тие се насочени кон крипто парови од сите форми и големини. На пример, еден сигнал може да се однесува на БТК / УСД, додека другиот може да очекува профит од ЕТХ / ХРП! Имајќи го ова на ум, најдобро е да користите крипто-брокер кој нуди купишта пазари - опфаќајќи ги двата парови крипто-фиат и крипто-крипто.

Плаќања

Исто така, треба да бидете сигурни дека избраниот крипто-брокер го нуди вашиот претпочитан начин на плаќање. Најдобрите платформи што сакаме да ги користиме нудат депозити за дебитни / кредитни картички и е-паричник. Ова ви овозможува веднаш да ја финансирате вашата сметка и во многу случаи - бесплатно. Можеби ќе сакате да избегнете платформи кои прифаќаат само банкарски плаќања. Ова е затоа што може да потрае неколку дена за да пристигнат средствата.

Сигнали за биткоин

Се вели дека Биткоин е убедливо најтргуваната крипто валута на овој пазар. Како такви, нашите трговци редовно ќе гледаат да профитираат од оваа високо ликвидна класа на средства. Додека во многу случаи ние ќе ги испраќаме сигналите за тргување со Биткоин на БТК / УСД - ние исто така ги покриваме паровите крипто-крипто. На пример, ако нашите домашни истражувачи сметаат дека БТК е преценет во однос на ЕТХ - ние ќе испратиме сигнал за трговија со Биткоин со наодите. За да ви дадам идеја за тоа како функционираат најдобрите сигнали за трговија со Bitcoin тука на CryptoSignals.org - проверете го примерот подолу. Пар: БТК / УСД Нарачка: Шо ...

Прочитај повеќе

Крипто сигнали

Можеби сте забележале дека до најдобрите крипто сигнали достапни на пазарот се пристапува преку група на Телеграм. Ова е затоа што ќе добиете квалитетни крипто сигнали во реално време - што значи дека никогаш повеќе нема да ја пропуштите можноста за профит! Најдобрите крипто сигнали Телеграм групите обично имаат илјадници активни членови. Ова ви овозможува на вашите колеги и членови да разговарате за идеи за крипто трговија преку апликацијата. Најдобрите крипто сигнали Телеграм групите исто така доаѓаат со поддршка на клиенти во реално време. Уште поважно, со добивање на квалитетни сигнали преку Телеграм - најдоброто обезбедување ...

Прочитај повеќе

Регулативата

Пред да ги разгледате таксите и провизиите, клучно е да ги користите нашите крипто сигнали со регулиран, доверлив брокер.

За жал, голем дел од сцената со крипто трговија работи без регулаторна лиценца - што е многу проблематично.

Едноставно кажано, ова значи дека брокерот не треба да одговара на какво било финансиско тело - така што работите како грижата за клиентите и заштитата на инвеститорите обично не постојат.

Да ви помогнеме да ве насочиме во вистинската насока - некои од клучните регулатори на овој простор ги вклучуваат FCA (Велика Британија) SEC (САД), ASIC (Австралија) и CySEC (Кипар).

Комисии и шири

Бидејќи некои од нашите крипто сигнали се насочени кон брзи и скромни придобивки, навистина е важно да изберете брокер кој нуди ниски провизии и тесни распони.

Во однос на претходното, има многу крипто-брокери активни во просторот што ви овозможуваат да тргувате без провизии. Ова значи дека единствената такса што ќе ја платите доаѓа преку ширењето.

Предност

Не сите наши членови во групата CryptoSignals VIP Telegram имаат голема количина на капитал за трговија. Ако ова звучи како вас, тоа не значи дека не можете да успеете во нашите сигнали. Напротив, со користење на крипто-брокер кој нуди моќ, ќе можете да тргувате со повеќе отколку што имате на вашата сметка. Износот на износот што може да го добиете ќе зависи од повеќе фактори - како на пример брокерот за кој станува збор и земјата во која живеете.

пазари

Само затоа што вашиот избран брокер нуди пазари на дигитални валути, ова не мора да значи дека тој ќе биде соодветен за нашите крипто сигнали.

На крајот на краиштата, нашиот тим од домашни аналитичари сака да има разновиден пристап кон трговијата - што значи дека тие се насочени кон крипто парови од сите форми и големини. На пример, еден сигнал може да се однесува на БТК / УСД, додека другиот може да очекува профит од ЕТХ / ХРП!

Имајќи го ова на ум, најдобро е да користите крипто-брокер кој нуди купишта пазари - опфаќајќи ги двата парови крипто-фиат и крипто-крипто.

Плаќања

Исто така, треба да бидете сигурни дека избраниот брокер за крипто го нуди вашиот претпочитан начин на плаќање. Најдобрите платформи што сакаме да ги користиме нудат депозити за дебитни / кредитни картички и е-паричник. Ова ви овозможува веднаш да ја финансирате вашата сметка и во многу случаи - бесплатно.

Можеби ќе сакате да избегнете платформи кои прифаќаат само банкарски плаќања. Ова е затоа што може да потрае неколку дена за да пристигнат средствата.

Сигнали за биткоин

Се вели дека Биткоин е убедливо најтргуваната крипто валута на овој пазар. Како такви, нашите трговци редовно ќе гледаат да профитираат од оваа високо ликвидна класа на средства.

Додека во многу случаи ние ќе ги испраќаме сигналите за тргување со Биткоин на БТК / УСД - ние исто така ги покриваме паровите крипто-крипто. На пример, ако нашите домашни истражувачи сметаат дека БТК е преценет во однос на ЕТХ - ние ќе испратиме сигнал за трговија со Биткоин со наодите.

За да ви дадам идеја за тоа како функционираат најдобрите сигнали за трговија со Bitcoin тука на CryptoSignals.org - проверете го примерот подолу.

 • Пар: БТК / УСД
 • Нарачка: Краток
 • Ограничување: 61,500 долари
 • Стоп-загуба: 62,000 американски долари
 • Земи профит: 57,000 американски долари

Предлогот за сигнал Bitcoin погоре покажува дека нашите домашни трговци веруваат дека БТК / УСД ќе се намали во наредните часови. Но, ние не сакаме да влеземе на пазарот, освен ако парот не ја погоди претпочитаната точка на активирање - што во овој пример е 61,500 американски долари.

За да се осигураме дека сме опфатени во случај на продолжување нагорен замав, предлогот за сигнали на Биткоин исто така советува цена на стоп-загуба од 62,000 УСД.

Ова е нешто што ние секогаш го обезбедуваме кога ги дистрибуираме нашите квалитетни сигнали на Биткоин - бидејќи сме добро упатени во тргувањето одбивно од ризици. Нашите сигнали за тргување со Биткоин содржат и предлог налог за профит. Ако се активира, ова автоматски ќе ги заклучи вашите профити во избраниот брокер за крипто.

Бесплатни сигнали за тргување со Bitcoin

Дали сте на пазарот за бесплатни сигнали за Bitcoin? Ако е така, ние во CryptoSignals.org нудиме бесплатна услуга за Bitcoin сигнал што се состои од три предлози за тргување неделно. За разлика од многу наши конкуренти - ние не бараме да платите дополнителни пари за да ја откриете граничната нарачка или цената на стоп-загубата.

Напротив, ќе ги добиете сите информации што ги дискутиравме погоре - така, тоа е парот Bitcoin, долга или кратка позиција и ограничување, стоп-загуба и цени на профит.

Причината што ние нудиме бесплатни сигнали за тргување со Биткоин е дека ова им овозможува на новите членови да ја тестираат нашата услуга пред да преземат обврска. Од клучно значење, сè што треба да направите за да ги добиете нашите бесплатни Bitcoin сигнали е да регистрирате сметка кај нас тука на CryptoSignals.org.

Не треба да депонирате средства за да добиете пристап до нашите бесплатни сигнали за крипто трговија. Наместо тоа, откако ќе се регистрирате - може директно да се префрлите на нашата бесплатна сигнална група на телеграми!

Крипто сигнали

Можеби сте забележале дека до најдобрите крипто сигнали достапни на пазарот се пристапува преку група на Телеграм. Ова е затоа што ќе добиете квалитетни крипто сигнали во реално време - што значи дека никогаш повеќе нема да ја пропуштите можноста за профит!

 • Најдобрите крипто сигнали Телеграм групите обично имаат илјадници активни членови.
 • Ова ви овозможува на вашите колеги и членови да разговарате за идеи за крипто трговија преку апликацијата.
 • Најдобрите крипто сигнали Телеграм групите исто така доаѓаат со поддршка на клиенти во реално време.
 • Уште поважно, со добивање на квалитетни сигнали преку Телеграм - најдобрите провајдери во овој простор исто така ќе прикачат графикон или табела на секој предлог.
 • Со други зборови, најдобрите крипто сигнали Телеграм групите ви овозможуваат да заработувате и да учите истовремено.

Пред да започнете со најдобрите крипто сигнали Телеграм група по ваш избор - ние би предложиле поставување на прилагодено известување. Со осигурување дека ова известување за звук е единствено за вашите крипто сигнали Телеграм група - ќе знаете да ја отворите апликацијата веднаш за да можете да ги поставувате предложените нарачки.

Бесплатна телеграма група за крипто сигнали

Некои од вас можеби ќе сакаат да ги испробаат нашите квалитетни крипто сигнали пред да го надградите нашиот премиум план. Ако е така, ќе бидете задоволни да знаете дека ние исто така нудиме бесплатна крипто сигнали Телеграм група. Откако ќе се придружите на нашиот постојано растечки телеграмски канал - ќе добивате 3 x бесплатни крипто сигнали неделно.

Ова може да опфати крипто-крипто парови како БТК / ЕУР, БТК / УСД или ЕТХ / УСД. Во други случаи, некои од нашите бесплатни крипто сигнали ќе покриваат парови кои содржат два дигитални актива. На пример, редовно ги испраќаме нашите бесплатни крипто сигнали на BTC / ETH, BTC / XRP и ETH / LTC.

Откако ќе добиете бесплатен крипто сигнал преку нашата група на Телеграм - сè што треба да направите е да се префрлите на вашиот избран брокер и да ги поставите предложените нарачки. Всушност, ако сте остроумен трговец - најверојатно ќе одлучите да нè тестирате преку бесплатна демо сметка за брокер.

Притоа - не треба да ризикувате ниту денар на нашите бесплатни крипто сигнали. Наместо тоа, ќе ги плаќате нашите предложени нарачки со „средства од хартија“. Откако ќе се затвори секоја позиција на сигналот - тогаш можете да го запишете резултатот од позицијата.

На пример, ако направивме 25 пипеви на бесплатниот крипто сигнал, не заборавајте да го забележите ова. На крајот од вашиот пробен период - ако откриете дека нашите бесплатни крипто сигнали ги исполниле вашите очекувања - може да размислите за надградба на нашиот премиум план. Притоа, ќе добивате 3-5 премиум крипто сигнали секој ден!

ШТО Е ВКЛУЧЕНО ВО НАШИОТ ВИП КРИПТО Сигнал ТЕЛЕГРАМСКА ГРУПА

Придружете се на нашите постојни 10,000+ членови од целиот свет кои профитираат од нашите ВИП крипто сигнали и да станат професионални трговци.

 • 2-3Крипто сигнали на ден
 • 82%Стапка на успех
 • 10k +Членови на телеграма
Придружете се на нашиот бесплатен телеграм

Дали сте подготвени да станете
УСПЕШЕН ТРГОВИЈА ЗА КРИПТО?

CryptoSignals.org е тим на високо обучени трговци кои тргуваат со пазарот на криптовалути од 2014 година, решивме да формираме заедница на Телеграма така што другите можат да учат од нашите точни сигнали на криптовалути.