Препродажба на IBAT токени - Battle Infinity

Не инвестирајте освен ако не сте подготвени да ги изгубите сите пари што ги инвестирате. Ова е инвестиција со висок ризик и веројатно нема да бидете заштитени ако нешто тргне наопаку. Одвојте 2 минути за да дознаете повеќе

телеграма

Бесплатен канал за крипто сигнали

Повеќе од 50 илјади членови
Техничка анализа
До 3 бесплатни сигнали неделно
Едукативна содржина
телеграма Бесплатен Телеграмски канал

 

Бизнисот со биткоин разви блиски врски со многу различни глобални индустрии во последните десет години. Сепак, никој не беше толку возбуден за тоа како секторот за игри. Еден од најраните случаи на ова беше апликацијата CryptoKitties, која се појави на мрежата Ethereum.

Месечно сигнали за криптовалути
£42
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Квартален сигнал за криптовалути
£78
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Годишно сигнали за криптовалути
£210
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
arrow
arrow

Оттогаш, има значителен раст на пазарот на криптовалути. Развојот на софистицирани производи се прошири како резултат на воведувањето на бројни нови технологии, вклучително и DeFi и NFT. Еден од нив е развојот на Битка бесконечност, виртуелно бојно поле.

Доходен пазар

Повеќе од 2.5 милијарди поединци ширум светот играат игри денес во одреден капацитет. Онлајн игрите со повеќе играчи се најпопуларниот тип. Луѓето сега играат повеќе видео игри на виртуелните светови како резултат на пандемијата. До 2025 година, се предвидува дека бизнисот со игри ќе генерира вкупен приход од 256 милијарди долари. До 2024 година, индустријата за игри се очекува да се развива со стабилна годишна стапка од 12 проценти.

 

 

Еден од најфасцинантните трендови во индустријата за игри е брзиот развој и раст на бизнисите со блокчејн и крипто игри. Се предвидуваше дека преку 321 милион американски долари приход ќе генерира секторот за игри во 2020 година. Пазарната вредност на сите токени за игри драстично се зголеми во 2021 година.

Тешко е да се предвиди точната сума на пари што ќе ја донесе играњето со криптовалути во 2021 година, но општо е прифатено дека ќе биде во близина на 1 милијарда долари. Според пазарната капитализација на првите пет криптовалути, се предвидува дека секторот за игри ќе генерира околу 25 милијарди долари приход до 2021 година.

Економијата на видео игрите обично е еднонасочна патека. Играчите обично купуваат игри прво, а потоа трошат пари на работи во играта. Сепак, конвенционалниот пристап почнува да се менува со подемот на блокчејн технологијата и коцкањето со криптовалути. Наместо да им нуди на корисниците билет во еден правец на креаторот, играта им овозможува постојано да играат и да добиваат награди.

Бројот на луѓе во земјите во развој кои можат да ги заменат своите занимања со полно работно време со играње крипто игри драстично се зголеми како резултат на растот на различни платформи за игри, како што е Axie infinite.

За да развиеме солиден концепт и кохезивна игра за Battle Infinity, вложивме многу време и пари. IBAT Premier League, IBT Battle Market, IBAT Battle Arena, IBT Battle Games, IBT Battle Market, IBAT Battle Arena и IBAT Battle Stakes се шесте главни компоненти на екосистемот Battle Infinity. Обожавателите на GameFi можат без напор да менуваат, уделат и тргуваат со монети со овој метод без да ја напуштат играта.

Battle Infinity: Што е тоа?

Платформа NFT P2E базирана на блокчејн беше основана од тимот на Battle Infinity. Може да се игра на практично секој тековен прелистувач за да се играат P2E игри.

Првата платформа за крипто игри базирана на NFT доби значителни следбеници како резултат на успехот на играта и е на пат да ги надмине сите други во 2022 година како најжешка и најголема криптовалута. Тоа им овозможува на корисниците да заработат бројни виртуелни валути, вклучувајќи монети и скапи NFT.

Програмерите на играта, Battle Infinity, создадоа силен производ кој е независен од возбудата околу лудилото на Web 3.0. Таа се заснова на принципот кој е проверен со време на прво разгледување на производот. Тоа е мудра инвестиција поради основниот концепт на играта, нејзината неверојатна платформа и стручноста на тимот.

Ако се зголеми популарноста на играта, таа ќе се развие во еден од најбезбедните и најпригодните пазари во секторот.

Играта има за цел да им даде на играчите впечаток дека играат класичен RPG наместо дигитална реклама. Од нив се очекува да го откријат неговиот универзум, да развијат привлечна личност и да уживаат со своите другари.

Дополнително, Battle Infinity Телеграм канал ги има сите најнови информации.

 

Телеграма за Battle Infinity

Што следно ќе направи Battle Infinity?

Проектот беше исклучително продуктивен во 2021 година, според патоказот на компанијата, и како резултат на тоа, практично сите негови цели беа постигнати.

Battle Infinity успешно ја спроведе својата продажба на IBAT токени во јули 2022 година и веќе собра повеќе од 3,000 BNB. Бидејќи веќе го украде шоуто, ова е фантастична шанса да се вклучите во забавата. Дополнително, можете да го започнете пребарувањето за Axie Infinity онлајн. Дејствувајте брзо бидејќи има само 10,000 BNB достапни.

Продажбата на токените на Battle Infinity веќе започна. Во ризницата на проектот сега има повеќе од 800,000 американски долари. IBAT го поддржува токеномскиот дизајн на проектот и е клучна компонента на играта. Неговите бројни карактеристики се виновни за неговата сеприсутност меѓу љубителите на игра за заработка и Метаверс.

Цената на IBAT токенот моментално е 0.0015 долари, а продажбата на токените сè уште е во тек. Потребен е минимум 0.1 Binance Coin за инвестиции.

Разумно е да се предвиди дека инвеститорите ќе почнат да го вклучуваат IBAT во нивните портфолија наскоро со оглед на зголемената популарност на акциите. 2023 година е одлично време за инвестирање, затоа Battle Infinity е мудар избор.