Најдобри брокери за биткоин

Не инвестирајте освен ако не сте подготвени да ги изгубите сите пари што ги инвестирате. Ова е инвестиција со висок ризик и веројатно нема да бидете заштитени ако нешто тргне наопаку. Одвојте 2 минути за да дознаете повеќе

телеграма

Бесплатен канал за крипто сигнали

Повеќе од 50 илјади членови
Техничка анализа
До 3 бесплатни сигнали неделно
Едукативна содржина
телеграма Бесплатен Телеграмски канал

 

БТК/УСД останува најпопуларно тргуваниот пар за криптовалути на пазарот. Парот ви нуди најтесни распони и најголеми нивоа на ликвидност. Точно е дека секој заинтересиран за оваа монета би сакал да ги знае најдобрите брокери за Bitcoin достапни на пазарот. 

Месечно сигнали за криптовалути
£42
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Квартален сигнал за криптовалути
£78
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Годишно сигнали за криптовалути
£210
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
arrow
arrow

Сепак, проблемот не е наоѓање брокер со кој можете да тргувате. Предизвикот е да се добие право оној што ви нуди одлично искуство за тргување со Bitcoin. Затоа, во ова упатство, ќе ги разгледаме најдобрите брокери за Биткоин и како можете да започнете со сметка денес. 

Најдобрите брокери за биткоин на пазарот - брз преглед

Ние дадовме подолу листа на најдобри брокери за Биткоин, по внимателна евалуација на пазарот базирана на строги метрики.

 • бабит - Генерално, најдобар брокер за Bitcoin
 • аватард - Одличен брокер на Биткоин за техничка анализа

Посетете bybit

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Прегледани се најдобрите брокерски брокери на пазарот

Наоѓањето на најдобриот брокер за Биткоин со кој можете да тргувате вклучува способност за внимателно оценување на давателот за кој станува збор.

Ние го сторивме тоа за вас врз основа на одредени важни метрики како што се исплатливоста, леснотијата на користење, кредибилитетот и соодветноста за тргување со Биткоин. Следствено, разговараме подолу за врвните брокери за Bitcoin каде што можете да тргувате со дигитални валути. 

1. bybit – Севкупно најдобар брокер за биткоин

Ако барате брокер каде што можете да тргувате со Биткоин само на база на ширење, бајт е најдобрата опција на пазарот. Тргувањето со Биткоин на овој брокер значи дека не треба да се грижите за конвенционалните провизии. Наместо тоа, едноставно треба да остварите доволно профит за да го покриете јазот помеѓу цената „побарувана“ и „понуда“.

Дополнително, брокерот има структура со ниска провизија, која е погодна и за почетници и за искусни трговци со Bitcoin. Понатаму, една од суштинските предности на користење на bybit е алатката за тргување со копии на платформата. Со оваа алатка, можете да ги копирате отворените позиции на другите трговци со Биткоин, што ви овозможува да започнете со тргување дури и ако немате претходно знаење.

Освен Биткоин, bybit ви нуди и пристап до десетици други дигитални токени, и воспоставени и нови проекти. Ова ги вклучува таквите како Ethereum, Ripple, EOS, Litecoin и многу повеќе. Интересно е тоа што за сите овие пазари, можете да тргувате со нив само на база на ширење. Ова го прави погодно да се отворат повеќе занаети на рентабилен начин, што е одличен начин да го диверзифицирате вашето портфолио и да остварите постојан принос.

И на крај, ако сакате да тргувате со Биткоин на овој брокер, можете да започнете да го правите тоа за само 25 долари. Откако ќе го направите потребниот минимален депозит од $ 200 преку кој било од различните поддржани начини на плаќање, можете да го започнете вашето тргување со тргување со Bitcoin. Ова вклучува дебитни/кредитни картички, е-паричници или банкарски трансфер. Покрај тоа, брокерот е регулиран од врвни финансиски органи како CySEC, FCA и ASIC, што укажува на кредибилитетот на платформата.

 • Трговија Bitcoin само на распространета основа
 • Регулирани од FCA, CySEC и ASIC - исто така одобрени во САД
 • Платформа погодна за корисникот и минимален удел во крипто од само 25 долари
 • Надоместок за повлекување од 5 долари
Не инвестирајте во крипто средства освен ако не сте подготвени да ги изгубите сите пари што ги инвестирате.

2. AvaTrade - Извонреден брокер за Bitcoin за техничка анализа

AvaTrade ви нуди пристап до импресивни алатки за техничка анализа што можат да ви помогнат да направите паметни занаети со Bitcoin. Ова вклучува пристап до графикони, можност за цртање трендови и индикатори. Овие алатки ви олеснуваат да го разберете пазарот на Биткоин и да ги процените движењата на цените. Искусните трговци со Bitcoin ги користат овие алатки за да одредат кога да отвораат и затвораат позиции на пазарот.

Значи, ако штотуку започнувате, одвојте малку време за да разберете како да ги искористите овие алатки за анализа. Брокерот е исто така многу соодветна опција ако штотуку започнувате на пазарите на Биткоин. По регистрирањето на платформата, можете да користите демо сметка - што ви овозможува да практикувате тргување со Биткоин без да користите вистински пари. На овој начин, повеќе се запознавате со процесите вклучени во трговијата со Биткоин и затворање на вашата позиција кога е вистинското време.

Понатаму, како брокер што се шири само, AvaTrade е значително исплатлив. Наместо да плаќате традиционална провизија, намазот е с you што треба да се мачите. Дополнително, не плаќате такси за депозити и повлекувања. Можете исто така да вршите плаќања на вашата сметка користејќи дебитни/кредитни картички и неколку други поддржани опции за е-паричник. Со само минимум депозит од 100 американски долари, можете да започнете да тргувате со Биткоин на овој брокер.

Ако барате да тргувате со Bitcoin на краткорочна основа, тогаш би сакале да размислите за брокер на Bitcoin кој нуди CFD инструменти. Во овој поглед, AvaTrade е една од најдобрите на пазарот. Тргувањето со биткоин преку CFD значи дека не треба да ги поседувате основните токени. Наместо тоа, внесувате и излегувате од позициите врз основа на основната вредност на средството. Ова ви овозможува да профитирате и од зголемувањето и од падот на цените на Биткоин - како и од примената на потпора.

Нашата рејтинг

 • Многу технички индикатори и алатки за тргување
 • Бесплатна демо сметка за вежбање тргување со биткоин
 • Без провизии и во голема мера регулирани
 • Можеби повеќе одговара на искусни трговци
71% од инвеститорите во трговијата на мало губат пари кога тргуваат со CFD со овој давател

Како да ги изберете најдобрите брокери за биткоин

За огромна индустрија како криптовалути, има смисла дека има многу брокери што ќе ви овозможат да купувате и продавате биткоин. Сепак, како и со секој процес на донесување одлуки, постои значителна потреба да се спроведе одредено ниво на грижа. Needе треба да користите одредени метрики за да ги процените овие брокери за да ги одредите оние што се најпогодни за купување, продавање и тргување со Биткоин.

Во овој дел, ги разгледуваме важните карактеристики на кои треба да внимавате кај брокер на Биткоин. Брокер што ги има овие карактеристики е позициониран да ви го понуди искуството за тргување со Bitcoin што го посакувате.

Трговија Bitcoin со потпора

Потпора е карактеристика на која искусните трговци со Биткоин внимаваат при изборот на брокер. Ова е затоа што, со потпора, можете да ги зголемите вашите занаети, и следствено, враќањето. Ова е причината зошто е важно да размислите дали брокерот што го избирате ви овозможува да тргувате со потпора. 

На пример, да речеме дека избраниот брокер ви овозможува да тргувате со Bitcoin со моќност од 1: 2. Ставајќи го ова во контекст, тоа значи дека можете да отворите позиција од 200 долари со 100 американски долари на вашата трговска сметка.

Во суштина, со потпора, вашиот брокер ви го позајмува преостанатиот износ потребен за отворање на саканата позиција. Меѓутоа, забележете дека колку и да е ефективен влијанието, ризиците се подеднакво високи. Како таква, газете со претпазливост ако сте почетник трговец со Bitcoin. 

Кориснички интерфејс

Сакате брокер што има едноставен кориснички интерфејс, бидејќи тоа го прави погодно да се движите по вашиот пат на платформата. Ова е важно затоа што тргувањето со Биткоин и други крипто -валути генерално вклучува графикони, цени и индикатори, меѓу другото.

Затоа, од клучно значење е да тргувате користејќи брокер со едноставен кориснички интерфејс за да можете да избегнете глупави грешки. Во овој поглед, ако сте почетник, бабит е одличен брокер кој го штиклира ова поле. Платформата има привлечен дизајн и нуди чекор-по-чекор инструкции што го прави тргувањето со Bitcoin лесен процес за вас.

Кратка продажба

Кратката продажба на Биткоин е вообичаен пристап на пазарот, особено кај искусни трговци. Кога продавате „кратко“, во суштина го правите спротивното од „долго“. Ова значи дека продавате Bitcoin кога цената е висока и ја купувате монетата назад по пониска вредност.

 • Како што можете да замислите, ова е против популарната филозофија за купување токен кога цената е ниска и се продава по повисока вредност.
 • Но, кратката продажба е начин да се добијат приноси кога пазарите се во пад. Tнеговата е причината зошто тоа најчесто го прават искусни трговци.
 • Со цел кратка продажба, трговците ќе ги искористат техничките показатели за да ги одредат своите позиции.

Сите брокери за Bitcoin што ги разгледавме на оваа страница ви дозволуваат кратко да продавате преку CFD. Ова значи дека едноставно треба да ја отворите својата позиција со „налог за продажба“ за да имате корист од падот на цените на Биткоин.

Копија за тргување

Искористувањето на искуството на другите трговци е паметен начин за тргување со Bitcoin. Со алатката за тргување со копии на bybit, овој процес е олеснет. Сè што треба да направите е да идентификувате трговец кој ви се допаѓа изгледот и потоа да изберете автоматски да ги копирате нивните занаети. На овој начин, можете да започнете со тргување со Bitcoin без да имате многу знаење за пазарите.

Затоа, при изборот на брокер, би сакале да размислите за платформа која обезбедува алатки за тргување со копии. Ова ќе ги направи вашите занаети со Bitcoin поудобни - особено ако сте почетник. Дополнително, можете да додавате или отстранувате занаети од вашите бабит портфолио во кое било дадено време – што ви дава целосна контрола врз вашите инвестициски фондови. 

Регулативата

Важни размислувања при изборот на брокер за Биткоин треба да вклучат дали платформата е регулирана. Ова е затоа што регулираните брокери обезбедуваат некаква заштита на нивните корисници.

 • Затоа, кога тргувате со Биткоин на овие брокери, ќе бидете во рамките на заштитната мрежа на регулаторот. 
 • Вклучуваат двајца брокери кои го штиклираат ова поле бабит аватард.
 • Сите три даватели се овластени и лиценцирани од неколку регулаторни тела - што значи дека можете да бидете сигурни дека вашите пари се чуваат безбедни во секое време. 

На пример, најдобро регулираните брокери за Биткоин ќе обезбедат вашиот капитал да се чува на сегрегирани банкарски сметки. Плус, брокерот ќе треба да осигура дека нуди фер услови за тргување и обезбедува транспарентна структура на надоместокот. На крајот на краиштата, со користење на брокер за Биткоин кој не е регулиран-ги ставате во опасност вашите тешко заработени пари.

Надоместоци и провизии

Кога тргувате со биткоин, вашата цел е да остварите монетарен принос. Ова е причината зошто треба да изберете брокер кој нема структура на плаќање што значително влијае на вашиот профит. Затоа, иако има многу брокери за Bitcoin на пазарот, не сите од нив се погодни за употреба. 

Ова е причината зошто бабит е одлична опција. На овој брокер, тргувате со Bitcoin само на основа на ширење, што значи дека не ви се наплатуваат традиционални провизии за тргување. Ширењето е едноставно разликата помеѓу куповната и продажната цена на Биткоин. Штом вашиот профит ќе го покрие ширењето, можете да одите.

Исто така, ви овозможува да тргувате со Bitcoin на 100% основа без провизија. Следствено, ќе го задржите најголемиот дел од вашиот профит за себе, што во суштина е причината поради која тргувате со Биткоин на прво место.

поддршка на корисниците на

Пред да изберете брокер за Биткоин, треба да ги земете предвид односите со клиентите. Со најдобрите брокери за Bitcoin, можете да пристапите до поддршка на клиентите кога ви е потребна помош.

Ова е затоа што може да дојде време кога ќе треба да поставите какво било прашање или да решите проблем. Точно е што добивате брзи одговори во такви случаи за да можете беспрекорно да продолжите да тргувате. Откриваме дека најдобрите брокери за Bitcoin нудат поддршка за разговор во живо на 24/7 основа. 

образование

Некои брокери ви даваат материјали за учење за да добиете повеќе сознанија за занаетите со Биткоин. Ова вклучува графикони, водичи и алатки кои помагаат во вашата анализа на пазарот. Ова е важна карактеристика што треба да се земе предвид при изборот на брокер. Бидејќи вашата задача како трговец со Bitcoin е да шпекулирате за движењата на пазарот, би сакале да земете предвид брокер кој обезбедува основни материјали што го прават процесот на отворање и затворање позиции беспрекорен. 

истражувања

И на крај, иако постојат бројни карактеристики што треба да се земат предвид при изборот на брокер, не можете да замените ниту една од нив за лично истражување.

Кога правите избор во сцената на крипто -валута, од суштинско значење е соодветно да истражувате. Затоа, пред да одлучите да тргувате со Биткоин со брокер, прочитајте с all што треба да знаете за платформата и проверете дали е соодветно за вашите трговски цели. 

Како да започнете со работа со најдобрите брокери за Bitcoin - детален прошетка

Откако дознавте за најдобрите брокери за Bitcoin и релевантните стратегии за тргување со нив, следното нешто што треба да знаете е како да започнете. Процесот на започнување е генерално сличен кај овие брокери. Сепак, со следење на прошетка подолу - ќе имате сметка со вашиот избран брокер за Bitcoin за помалку од пет минути!  

Чекор 1: Отворете сметка за тргување

Мора да креирате сметка со избраниот брокер за Bitcoin пред да започнете. Ова ќе бара некои лични информации и детали за контакт. 

На регулиран брокер како бабит, ќе треба да го завршите процесот „Запознајте го вашиот клиент“ (KYC), каде што ќе обезбедите некои лични информации, валидна лична карта и сметка за комунални услуги/извод од банка за да ја потврдите домашната адреса. 

Посетете bybit

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Чекор 2: Финансирајте ја вашата сметка

Откако ќе се постави вашата сметка, треба да ја финансирате. Овде, сè што треба да направите е да го земете предвид минималниот депозит на брокерот и соодветно да ја финансирате вашата сметка. За брокер како бабит, едноставно треба да депонирате минимален износ од 200 долари. Сите најдобри Биткоин брокери дискутирани на оваа страница поддржуваат дебитни/кредитни картички, е-паричници и банкарски трансфери. 

Чекор 3: Изберете пар Bitcoin

Тука, едноставно треба да внесете „Bitcoin“ во обезбеденото поле за пребарување. Откако системот ќе го прикаже резултатот, кликнете на „Трговија“ за да продолжите.

Чекор 4: Отворете ја вашата трговија

Откако ќе стигнете до соодветната страница за тргување со Bitcoin, упатете го брокерот за нарачката што сакате да ја користите. Откако ќе ја потврдите нарачката - вашиот избран брокер за Bitcoin ќе ја изврши трговијата веднаш. 

Најдобри брокери за биткоин - крајна линија

Ако сакате беспрекорно да тргувате со Биткоин, треба да го користите вистинскиот брокер. Најдобрите брокери за Bitcoin мора да имаат одредени карактеристики како што се едноставен кориснички интерфејс и структура со ниски надоместоци.

Овие брокери, исто така, треба да се регулираат и да обезбедат едукативни алатки кои ќе ви овозможат да дознаете повеќе за тргувањето со Биткоин. Овие карактеристики ќе влијаат на квалитетот на вашето искуство додека тргувате со оваа иновативна дигитална валута.

Посетете bybit

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Најчесто поставувани прашања

Кои се најдобрите брокери за Биткоин?

Индустријата за криптовалути е исполнета со многу брокери со кои можете да тргувате со крипто. Меѓутоа, ако сакате да тргувате со Биткоин на исплатлива и прифатлива платформа, треба да размислите за некој од следниве брокери: бабит аватард.

Како тргувате со биткоин?

Можете да започнете со отворање сметка со регулиран брокер како бабит. Потоа финансирајте ја вашата сметка и лоцирајте го пазарот на БТК/УСД. Внесете го вашиот удел и поучете го брокерот за нарачката што сакате да ја користите. Потоа отворете ја трговијата со БТК. Тоа е се!

Може ли да тргувате со Bitcoin со моќ?

Да ти можеш. Вие едноставно треба да изберете брокер за Биткоин кој ви овозможува да тргувате со CFD со моќ. 

Како можам да заработам од тргување со Биткоин?

Ако сакате да направите поврат од вашите занаети со Bitcoin, треба да ги разберете ефективните стратегии што можете да ги користите. Ова вклучува тргување со замав, потпора, технички показатели и максимизирање на пазарните корекции. Исто така, треба постојано да ги истражувате пазарите за да бидете информирани кога да отворате и затворате позиции.

Кој е најдобриот технички показател за тргување со биткоин?

Постојат повеќе технички показатели што можете да ги користите за тргување со биткоин. Не можеме особено да кажеме што е најдобро. Вашиот избор на технички индикатор ќе се заснова на специфичната анализа што сакате да ја направите. Без разлика, просечната подвижна конвергенција/дивергенција (MACD) е еден од најпопуларните индикатори на пазарот при тргување со биткоин.