Купете крипто со кредитна картичка

Не инвестирајте освен ако не сте подготвени да ги изгубите сите пари што ги инвестирате. Ова е инвестиција со висок ризик и веројатно нема да бидете заштитени ако нешто тргне наопаку. Одвојте 2 минути за да дознаете повеќе

телеграма

Бесплатен канал за крипто сигнали

Повеќе од 50 илјади членови
Техничка анализа
До 3 бесплатни сигнали неделно
Едукативна содржина
телеграма Бесплатен Телеграмски канал

 

Кога барате да купите дигитални токени, една од главните работи што треба да ги земете предвид е опцијата за плаќање. Користењето кредитна картичка е еден од многуте начини на кои можете да купите крипто валута. Ова е брз и ефикасен начин за купување дигитални средства, бидејќи, за разлика од трансферите преку жица, кога купувате крипто валута со кредитна картичка, ќе ги добиете токените во рок од неколку минути. 

Месечно сигнали за криптовалути
£42
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Квартален сигнал за криптовалути
£78
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Годишно сигнали за криптовалути
£210
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
arrow
arrow

Без разлика дали имате намера да тргувате долгорочно или краткорочно, учење како да купите крипто со кредитна картичка е многу директно. Затоа, во ова упатство, ќе разговараме за с you што треба да знаете за купување крипто валута со кредитна картичка, каде можете да го направите тоа и како да започнете за помалку од пет минути. 

Како да купите крипто со кредитна картичка - изберете брокер

Постојат различни регулирани брокери на пазарот за крипто. Меѓутоа, кога го избирате брокерот со кој можете да купите крипто со кредитна картичка, треба да внимавате. Ги истакнавме трите најдобри брокери што ви дозволуваат да купувате крипто со кредитна картичка - истовремено ви нудиме и бројни други одлични алатки и карактеристики. 

 • бабит - Генерално, најдобар брокер за купување крипто со кредитна картичка
 • аватард - Одличен аналитички брокер за купување крипто CFD инструменти со кредитна картичка

Подоцна во ова упатство, ќе наидете на нашиот целосен преглед за секој брокер и зошто тие се истакнуваат на пазарот како вистинско место за да купите крипто со кредитна картичка.

Купете Крипто со кредитна картичка сега

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Како да купите крипто со кредитна картичка: Quickfire Walkthrough

Најдобар начин да купите крипто со кредитна картичка е да користите регулиран онлајн брокер. Таквите брокери ви нудат кредибилитет и сигурност, што ги прави вашите трансакции безбедни. Дополнително, можеби нема да морате да плаќате високи такси кога купувате крипто со кредитна картичка на такви платформи.

Затоа, ако барате да купите крипто со кредитна картичка за помалку од десет минути, овој брз чекор е се што ви треба. 

 • Чекор 1: Отворете сметка: Ова е првиот чекор што треба да го направите. Треба да размислите за брокер како бајбит, бидејќи платформата има структура со ниски надоместоци и е силно регулирана.
 • Чекор 2: Завршете го процесот на KYC: Тука ќе треба да поднесете некои лични податоци. Исто така, ќе треба да испратите лична карта издадена од владата, која може да биде ваш пасош. Дополнително, ќе треба да поднесете сметка за комунални услуги или банкарска сметка за да ја потврдите вашата домашна адреса. 
 • Чекор 3: Направете депозит: Ќе треба да додадете средства на вашата бибитна сметка пред да продолжите да купувате крипто. Ова е суштински местото каде што ја користите вашата кредитна картичка, бидејќи ова е една од опциите за плаќање поддржани од брокерот.
 • Чекор 4: Купете крипто -токени: Откако ќе ги завршите горните чекори, сега можете да ги купите саканите средства за крипто -валута. Едноставно внесете го името на знакот во полето за пребарување и кликнете „Трговија“. 

Откако ќе го завршите овој процес на купување, ќе ги добиете вашите токени за криптовалути. Со bybit, можете да ги складирате вашите токени во вградениот паричник на платформата. Тие ќе останат таму додека не одлучите да ги продадете.

Купете Крипто со кредитна картичка сега

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Каде да купите крипто валута со кредитна картичка

Постојат бројни брокери достапни на Интернет. Како што индустријата за криптовалути продолжува да расте, секој ден се појавуваат неколку крипто брокери. Ова значи дека има десетици брокери преку кои можете да купите крипто со кредитна картичка. Сепак, не сите овие брокери ќе ви понудат добра услуга на економичен начин. 

Подолу опширно разговараме за најдобрите брокери со кои можете да купите крипто со кредитна картичка.

1. bybit – Севкупно најдобар брокер за купување крипто со кредитна картичка

bybit се издвојува на пазарот како брокер кој ви овозможува да купите крипто со кредитна картичка. Брокерот ја зазема првата позиција во овој преглед од различни причини. Со повеќе од 20 милиони корисници, bybit нуди врвни брокерски услуги без да наплаќа високи такси. Можете да започнете со платформата со едноставно отворање сметка и да направите депозит од најмалку 200 долари.

bybit поддржува различни начини на плаќање, вклучувајќи кредитни картички. Ова значи дека ако опцијата за кредитна картичка е сè што треба да додадете средства на вашата сметка, можете лесно да го направите тоа со овој брокер. Дополнително, брокерот поддржува и други опции за плаќање, вклучувајќи е-паричници, дебитни картички и жичен трансфер. Откако ќе го направите потребниот минимален депозит со вашата кредитна картичка, можете да започнете да ги купувате саканите токени за само 25 долари.

Бидејќи bybit ви овозможува да купувате токени од 25 долари, тоа значи дека можете да инвестирате во различни монети со минимален ризик. Ова е одлична придобивка, особено ако сте почетник и штотуку започнувате со крипто-инвестирање. Понатаму, bybit ви нуди пристап до широк спектар на криптовалути, што ви го прави погодно да го диверзифицирате вашето портфолио. Интересно, кога станува збор за цените на кој било од овие токени, треба само да го земете предвид ширењето.

Поважно, друга придобивка од користењето на бајбит е тоа што можете да ја користите алатката за тргување со копии на брокерот. Ако сте почетник кој сака цврсто да го сфати тргувањето, оваа алатка ви овозможува да ги отсликате позициите за купување и продавање на искусен инвеститор. На овој начин, ќе имате подлабоко разбирање за сцената за инвестирање и тргување со криптовалути и на тој начин - купувате и продавате на пасивен начин.

Купувањето на вашиот крипто со помош на кредитна картичка на брокер како бајбит, исто така, ве прави подобни да ги користите неговите алатки за социјално тргување. На овој начин, брокерот ви овозможува да комуницирате со други инвеститори на социјален форум, што е ефективен метод за стекнување сознанија од други ентузијасти за криптовалути. Дополнително, брокерот, исто така, ви дозволува да тргувате со CFD, што е совршено за вас ако купувате крипто со кредитна картичка со цел да тргувате на краткорочна основа.

Генерално, најзначајната предност на користењето брокер како bybit е тоа што платформата е регулирана. Брокерот е овластен од CySEC, FCA и ASIC. Оваа тешка регулатива осигурува дека платформата не може да дејствува надвор од нејзиниот наведен опсег на операции, со што ќе им понуди на своите корисници разумно ниво на заштита. Конечно, можете да пристапите до bybit преку неговата мобилна апликација, што ви го олеснува купувањето крипто со кредитна картичка каде било.

 • Поддржува кредитни картички и ви овозможува да инвестирате на распространета основа
 • Регулирани од FCA, CySEC и ASIC - исто така одобрени во САД
 • Платформа погодна за корисникот и минимален удел во крипто од само 25 долари
 • Надоместок за повлекување од 5 долари
6 Не инвестирајте во крипто средства освен ако не сте подготвени да ги изгубите сите пари што ги инвестирате.

2. AvaTrade - Одличен аналитички брокер за купување крипто CFD со кредитна картичка

AvaTrade е највисоко оценет брокер за криптовалути кој го воспостави своето значење на пазарот. Ако сакате да купите крипто CFD инструменти од платформа што го прави тргувањето погодно, AvaTrade може да биде вашата најдобра опција. Платформата е специјализирана за крипто CFD инструменти на сличен начин како бајбит. Ова значи дека кога купувате CFD инструменти, технички не ги поседувате токените, туку нивната основна вредност.

Едно нешто што го прави AvaTrade да се истакне меѓу другите е понудата на техничка анализа на платформата. Ова е важна карактеристика бидејќи трговците честопати се потпираат на анализа на графиконот за отворање и затворање позиции. Иако може да биде предизвик да се разбере како функционира техничката анализа, учењето е ефикасен начин за максимизирање на вашата крипто инвестиција. Затоа, ако барате да тргувате со крипто на платформа што ви помага да го направите ова лесно, AvaTrade можеби е вистинската опција за вас.

Понатаму, AvaTrade ви нуди базен пазари за криптовалути од кои можете да изберете. Ова ви олеснува да купувате различни крипто CFD и да ги диверзифицирате вашите занаети. Без разлика дали сакате да одите долго или кратко, брокерот ги поддржува и двете и ви овозможува да ги размените сите поддржани пазари за дигитални знаци со моќ. Кога го разгледувате ова заедно со понудените алатки за техничка анализа, ќе видите колку може да биде корисен овој брокер.

AvaTrade е исто така брокер само за ширење, што значи дека не треба да се грижите за плаќање провизии за провизија што се плаќаат со други платформи кога купувате крипто со кредитна картичка. Во суштина, едноставно треба да заработите доволно од вашата трговија за да ја покриете разликата помеѓу цената за барање и понудата. Дополнително, кога правите депозити или повлекувања со вашата кредитна картичка, немате надоместоци. Уште повеќе, само треба да депонирате минимум 100 американски долари за да започнете.

Како почетник, откако купивте крипто CFD инструменти, можеби ќе барате да практикувате како да тргувате пред да започнете со вистински пазари. AvaTrade ви овозможува да го направите ова преку демо сметка. Дополнително, брокерот интегрира платформи од трети страни како што се MT4 и MT5. Сето ова ја прави платформата еден од најдобрите брокери за купување крипто со кредитна картичка.

Нашата рејтинг

 • Многу технички индикатори и алатки за тргување
 • Бесплатна демо сметка за практикување трговија
 • Без провизии и во голема мера регулирани
 • Можеби е посоодветен за искусни крипто инвеститори
71% од инвеститорите во трговијата на мало губат пари кога тргуваат со CFD со овој давател

Како да купите крипто со кредитна картичка: детален прошетка

Претходно, накратко разговаравме што треба да направите за да купите крипто со кредитна картичка за помалку од пет минути. Сепак, тоа можеби не е доволно, особено ако сте почетник. Затоа, во овој дел, ќе ве прочитаме с all што треба да знаете за процесот.

Чекор 1: Отворете сметка

Како што утврдивме во прегледите на нашата платформа, бабит е најдобриот брокер за да купите крипто со кредитна картичка. Тоа е затоа што платформата е силно регулирана и нуди многу ниски такси. Затоа, првото нешто е да го посетите bybit и да креирате сметка.

Можете да го направите ова со внесување на некои лични податоци и детали за контакт.

Посетете bybit

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Чекор 2: Завршете го KYC

бабит е силно регулиран од водечките финансиски органи како што се FCA, CySEC и ASIC. Импликацијата на ова е дека не можете да завршите каква било трговија на оваа платформа без да ги доставите вашите релевантни детали. Затоа, bybit ќе бара од вас да исполните некои барања за KYC - кои вклучуваат прикачување на копија од вашата лична карта издадена од владата. 

Чекор 3: Финансирајте ја вашата сметка

Следното нешто што треба да направите е да уплатите на вашата сметка. Како такво, тука ги внесувате деталите за вашата кредитна картичка и го внесувате саканиот износ на депозит. Ова треба да биде најмалку 200 долари на бајбит.

Чекор 4: Пребарајте го вашиот Токен

Сега кога ја поставивте и финансиравте вашата сметка, следното нешто е да го побарате криптото што сакате да го купите. Можете да го користите полето за пребарување дадено на страницата на bybit за да го побарате посакуваниот токен. 

На пример, ако барате Ethereum, едноставно треба да го внесете името на знакот во полето.

Чекор 5: Купете крипто

Откако ќе ги следите чекорите погоре, се што треба да направите овде е да нарачате купување. Поставувањето нарачка за купување значи дека давате инструкции бабит за тоа колку имате намера да инвестирате во токенот што го купувате. На овој брокер, минималниот влог што можете да го внесете за токен е 25 долари.

Купете крипто - најдобро место за купување крипто со кредитна картичка

Кога барате да купите крипто со кредитна картичка, можете да го направите тоа преку бројни места. Постојат многу опции на пазарот за купување крипто -валути. Сепак, фокусирањето на места што ви нудат кредибилитет и безбедност ќе ви помогне да го направите вистинскиот избор. 

Подолу разговаравме за најдоброто место каде што можете да купите крипто со кредитна картичка.

Интернет брокер за криптовалути

Регулиран брокер е вашата најдобра опција кога сакате да купите крипто. Овие платформи се регулирани од водечки финансиски органи, што ги прави веродостојни. bybit спаѓа во оваа категорија бидејќи брокерот е регулиран од FCA, ASIC и CSEC.

Еве некои од причините зошто треба да размислите за регулиран брокер:

 • Регулиран брокер како bybit ви нуди беспрекорни можности за фиат пари - вклучувајќи поддршка за кредитни картички
 • Ова значи дека можете да купите крипто со кредитна картичка на брз и удобен начин.
 • Регулираниот брокер исто така има мандат да ги следи правилата на KYC и да се осигура дека сите инвеститори го потврдуваат својот идентитет.

Во суштина, со правилата на KYC, треба да поднесете некои лични податоци пред да ви биде дозволено да купите крипто со кредитна картичка. Интересно, со високо автоматизирани брокери како bybit, можете да го завршите вашиот процес на верификација во рок од неколку секунди. 

Размена на Cryptocurrency

За некои инвеститори, размената на криптовалути е најдоброто место за купување крипто со кредитна картичка. На овие платформи, вие сте исти со продавачот во реално време за да купите крипто. Главната придобивка на овие размени е дека тие се многу ниски трошоци. Сепак, ова доаѓа на сметка на безбедноста, бидејќи овие размени честопати се нерегулирани. 

Отсуството на регулатива им отстапува место на неколку злобни активности што се случуваат на платформата. Ова го става вашиот ризик и интересот на другите невини инвеститори. Ова е причината зошто регулираните брокери се рангираат пред размената на криптовалути ако барате да инвестирате во безбедна средина.

Други начини за купување крипто валута

Иако фокусот на оваа страница е како да купите крипто со кредитна картичка, ние исто така ќе сакаме да ги допреме некои други начини на кои можете да купите дигитални токени. Овде, разговараме за вообичаените начини преку кои можете да купите крипто.

Купете крипто со дебитна картичка

Да претпоставиме дека имате дебитна картичка издадена од MasterCard или Visa, можете да купите крипто со неа. С you што треба да направите е да ги внесете деталите за вашата картичка за да ја купите количината на крипто што ви треба. За да го финализирате процесот, вашиот брокер ќе бара да завршите KYC процес, бидејќи плаќањето со дебитна картичка значи дека купувате крипто со фиат пари.

Ако барате брокер што ви овозможува да купите крипто со дебитна картичка, не мора да пребарувате премногу. Сите брокери што ги разгледавме порано го поддржуваат овој начин на плаќање.

Купете крипто со жичен трансфер

Ако не ви пречи да чекате неколку дена за да пристигнат средствата, можете да ја користите опцијата за трансфер на жица. Можеби ќе ја најдете оваа опција поволна ако сте големи за купување крипто по многу минимални трошоци. Тоа е затоа што повеќето брокери нема да наплатат надомест за банкарски трансфери. 

Купете Crypto со Paypal

Можете исто така да купите крипто со опции за е-паричник како Paypal. Брокери како бабит ви дозволува да внесувате депозити со Paypal и исто така можете да ги повлечете вашите средства преку истиот канал. Ако сакате да купите крипто со Paypal на bybit, треба да платите само 0.5% такси. Дополнително, брокерот ќе ја обработи вашата исплата веднаш.

Купете крипто со крипто

Можете да користите размена на крипто-крипто за да ги купите саканите токени. Тука, можеби ќе сакате да ги префрлите вашите средства на платформа како Бинанс. Овој брокер ќе ви овозможи да замените еден знак со друг. На пример, можете да разменувате Ethereum во XRP. Системот ќе ви го прикаже девизниот курс, и ако ви е удобно, можете да продолжите.

Ризици од купување крипто со кредитна картичка

Кога барате да купите крипто со кредитна картичка, мора да ги земете предвид ризиците што можат да се добијат на овој простор. Идентификувавме некои важни ризици што треба да ги земете предвид пред да направите крипто -инвестиција.

Нестабилноста

И големите и малите крипто проекти се многу нестабилни. Ова значи дека можете да купите крипто со кредитна картичка денес и цената на токенот ќе се намали утре. На пример, во мај 2021 година, Ethereum имаше цена од над 4,000 долари, а само еден месец потоа, токенот достигна најниско ниво од околу 1,700 долари.

Оттука, неизвесноста што доаѓа со криптовалутите е зошто секогаш треба да го истражувате пред да купите паричка. На тој начин, можете да донесете поинформирана одлука што се базира на јасна инвестициска стратегија.

Регулативата

Регулативите можат да влијаат на вредноста на крипто -валутите. Бидејќи многу земји се отвораат за криптовалути, законите што ја водат индустријата с still уште се во повој. Ова значи дека владата може да излезе со каква било регулатива во секој момент, и природата на таков закон ќе го одреди неговото влијание врз крипто. 

Како да купите крипто со кредитна картичка - заклучок

Опцијата за плаќање поддржана од брокер е значаен фактор што треба да се земе предвид при изборот на крипто платформа. Ако барате да купите крипто со кредитна картичка, ги разгледавме најдобрите брокери што ви дозволуваат да го направите тоа.

Уште повеќе, разговаравме за придобивките од користењето на овие брокери, особено bybit - што ви овозможува да купите крипто со кредитна картичка на рентабилен начин. Плус, bybit е силно регулиран - за да можете да инвестирате во безбедно опкружување.

Купете крипто сега

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Најчесто поставувани прашања

Како да купите крипто со кредитна картичка?

Можете да купите крипто со кредитна картичка со користење на регулиран брокер како бабит. Платформата ви овозможува да ги купите саканите токени само на основа за ширење.

Каде да купите крипто со кредитна картичка?

Постојат бројни брокери и размени за да купите крипто. Сепак, пожелно е секогаш да се оди на најдоброто. bybit се издвојува во овој поглед за леснотијата на користење на платформата и структурата со ниски трошоци.

Колку можете да инвестирате во крипто при купување со кредитна картичка?

Можете да инвестирате онолку колку што сакате или малку што можете да си дозволите. Сепак, ова на крајот се заснова на минималниот услов за депозит поставен од брокерот што го користите. За брокер како бајбит, додека треба да направите минимален депозит од 200 долари, можете да купите крипто од само 25 долари по трговија, со што вашата изложеност на ризик е минимална.

Дали треба да сте искусни за да купите крипто со кредитна картичка?

Не треба да имате искуство за да купите крипто со кредитна картичка. Сè што ви треба е брокер како bybit со едноставен кориснички интерфејс. На тој начин, можете да ги следите инструкциите и да купите крипто за помалку од пет минути.

Што треба да размислите при изборот на брокер за купување крипто?

Има многу работи што треба да се земат предвид во овој случај, но две се многу важни. Размислете за исплатливоста на брокерот и исто така дали платформата е регулирана. Овие две работи го прават попогодно и посигурно да купувате крипто и да ги зголемите вашите инвестиции, особено ако сте почетник.