Купете крипто со дебитна картичка

телеграма

Бесплатен канал за крипто сигнали

Повеќе од 50 илјади членови
Техничка анализа
До 3 бесплатни сигнали неделно
Едукативна содржина
телеграма Бесплатен Телеграмски канал

 

Кога ќе влезете во сцената за тргување со криптовалути, најверојатно ќе имате многу прашања. Едно од најважните прашања што го поставуваат многу почетници е дали можат да купат крипто со дебитна картичка.

Ако спаѓате во оваа категорија, ние го напишавме овој водич за да ве прошетаме низ процесот на како да купите крипто со дебитна картичкаНа Исто така, ќе ве посочиме на најдобрите крипто брокери кои поддржуваат дебитни картички и како да го завршите процесот на инвестирање за помалку од 10 минути. 

Како да купите крипто со дебитна картичка - изберете брокер

Првиот и најважниот чекор за вас кога сакате да купите крипто со дебитна картичка е изборот на брокер. Како што расте пазарот на криптовалути, се зголемува бројот на брокери кои бараат да ја задоволат побарувачката за трговски услуги.

Сепак, не сите брокери се веродостојни, поради што треба темелно да истражувате пред да одлучите за кој да се регистрирате. Подолу ќе ги најдете најдобрите три најдобри брокери со кои можете да купите крипто со дебитна картичка.

 • eToro - Генерално, најдобар брокер за купување крипто со дебитна картичка
 • аватард - Одличен аналитички брокер за купување крипто CFD со дебитна картичка.

Подоцна во ова упатство, ќе наидете на нашиот детален преглед за секој брокер и зошто треба да ги земете предвид овие опции ако сакате да купите крипто со дебитна картичка. Засега, ќе одиме директно на процесот како да купите крипто со дебитна картичка.

Посетете го eToro

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Како да купите крипто со дебитна картичка: Quickfire Walkthrough

Клучно е да купите крипто од доверлив и сигурен брокер за да ги минимизирате вашите ризици. Вашето искуство во тргување е одредено од ефикасноста на избраниот брокер. Значи, изберете брокер каде што нема да имате високи надоместоци при купување крипто валута.

Откако ќе направите избор, можете да ги следите едноставните чекори во овој чекор напред за да купите крипто со дебитна картичка за помалку од десет минути.

 • Чекор 1: Отворете сметка: Ова е првиот чекор за да започнете во сцената за тргување со крипто -валута. Треба да се обратите за воспоставен брокер како што е eToro. Платформата за тргување со крипто е регулирана и поддржува различни опции за плаќање - вклучително и дебитни картички.
 • Чекор 2: Завршете го процесот на KYC: Во оваа фаза, ќе доставите некои лични податоци до брокерот. Процесот Знај го клиентот (KYC) е стандардна процедура за регулирани платформи како eToro. За да го завршите процесот, ќе испратите лична карта издадена од Владата, како што е вашиот пасош/возачка дозвола. Исто така, треба да ја доставите вашата банкарска сметка или сметка за комунални услуги како доказ за домашна адреса.
 • Чекор 3: Направете депозит: Следниот чекор бара од вас да ја финансирате вашата eToro сметка. Тука депонирате средства со вашата дебитна картичка. 
 • Чекор 4: Купете крипто -токени: Сега, откако ја финансиравте вашата сметка, можете да купите каква и да сакате крипто -валута. На eToro, кликнете на јазичето за пребарување и внесете го името на криптата што сакате да ја купите. Потоа, кликнете на „Трговија“, внесете го вашиот удел (минимум 25 американски долари) и кликнете на „Отворена трговија“ за да го завршите купувањето. 

За неколку секунди, ќе добиете известување дека купувањето крипто е завршено. Theетоните можете да ги чувате на вградениот паричник на брокерот или да ги преместите на надворешен извор. 

Посетете го eToro

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Каде да купите крипто валута со дебитна картичка

Постојат неколку места за купување крипто валута преку Интернет. Ако сакате да ја користите вашата дебитна картичка, мора да потврдите дека платформата го поддржува овој начин на плаќање. После тоа, истражете за да дознаете повеќе за кредибилноста и платформата на платформата.

За да ви помогнеме да ве упати во вистинската насока, подолу ги разгледавме најдобрите брокери за вас да купите крипто со дебитна картичка.

1. eToro - Генерално најдобар брокер за купување крипто со дебитна картичка

Ако барате да купите крипто со дебитна картичка, eToro е еден од најдобрите брокери што можете да ги користите. Овој брокер изгради репутација за себе врз основа на квалитетот на услугата што ја нуди. Со над 20 милиони корисници, платформата нуди пристап до десетици пазари за криптовалути. Покрај тоа, платформата има едноставен кориснички интерфејс што го прави погодно за почетници да тргуваат со крипто.

Лансиран во 2007 година, еТоро е еден од најстарите и најсигурни регулирани брокери во криптовалутната сцена. Понатаму, брокерот ви обезбедува алатка за тргување со копии за да ви олесни отворање и затворање позиции. Алатката за тргување со копии ви овозможува да ги отсликате занаетите на другите луѓе и автоматски да го внесете вашиот удел врз основа на тоа. Ова е многу погодно за тргување ако сте почетник што сакате да добиете цврсто разбирање на индустријата.

Иако платформата нуди импресивни услуги, eToro останува еден од најприфатливите брокери на пазарот поради неговата ниска цена политика. Минималниот услов за плаќање на платформата е само 200 американски долари, но можете да започнете да тргувате со само 25 долари. На овој начин, можете да влезете во занаети со минимален ризик, особено ако с still уште се запознавате со брокерот и треба да се вклучите во некоја практика.

Понатаму, можете да купите крипто со дебитна картичка на eToro, бидејќи брокерот го поддржува овој начин на плаќање. Понатаму, ќе платите само надомест за дебитна картичка од 0.5% (0% за клиенти од САД). За да купите крипто валута на платформата, прво ќе треба да депонирате средства на вашата сметка. Потоа, одлучете за крипто што сакате да го купите и следете ги инструкциите. eToro, исто така, прифаќа и други форми на плаќање, како што се кредитни картички, е-паричници и трансфери преку банка.

Можеби најважното внимание овде е дека брокерот е регулиран. Ова вклучува регулатива со FCA, CySEC и ASIC - чие присуство укажува на кредибилитетот на брокерот. Покрај тоа, eToro ви овозможува пристап до CFD, што значи дека ако сакате да тргувате краткорочно и не сакате да преземете сопственост на токените, овие дериватни производи се достапни за ваша употреба. Започнете со eToro со посета на веб -страницата или преземање мобилна апликација.

Нашата рејтинг

 • Поддржува дебитни картички и ви овозможува да инвестирате на распространета основа
 • Регулирани од FCA, CySEC и ASIC - исто така одобрени во САД
 • Платформа погодна за корисникот и минимален удел во крипто од само 25 долари
 • Надоместок за повлекување од 5 долари
67% од инвеститорите во трговијата на мало губат пари кога тргуваат со CFD со овој давател

2. AvaTrade - врвен аналитички брокер за купување крипто CFD со дебитна картичка

AvaTrade е уште еден брокер што постои долго време. Основан во 2006 година, брокерот ги подобри своите услуги со текот на годините за да ги задоволи зголемените барања на индустријата за криптовалути. Ако сакате да купите крипто со дебитна картичка на аналитички брокер, AvaTrade може да биде вашата најдобра залог. Со алатките за техничка анализа на платформата, добивате повеќе сознанија за пазарите на криптовалути и вашите занаети.

Искусните трговци со крипто ја разбираат важноста на техничката анализа при отворање и затворање позиции. Како почетник, можеби нема брзо да сфатите како функционира техничката анализа. Меѓутоа, со текот на времето, ќе се запознаете со оваа функција и ќе разберете како да ја искористите за да ги зголемите вашите занаети. Покрај тоа, покрај дебитните картички, AvaTrade исто така ви дозволува да купувате крипто со други опции како е-паричници.

AvaTrade ви нуди пристапни брокерски услуги. Кога тргувате со крипто на платформата, не правите провизии, за разлика од другите инвестициски страници. Вие едноставно треба да остварите доволно профит од вашите занаети за да го покриете ширењето. Дополнително, платформата има минимален услов за депозит од само 100 американски долари. Откако ќе го депонирате тоа на вашата сметка, можете да започнете со тргување.

Понатаму, AvaTrade е високо ориентирана кон корисниците, и ова објаснува зошто платформата обезбедува демо сметка со која можете да вежбате крипто тргување како почетник. Брокерот исто така ги поддржува и MT4 и MT5, кои се платформи од трети страни кои го прават беспрекорно купувањето и продавањето парови на криптовалути. Со овие карактеристики, можете да видите зошто AvaTrade е еден од првите три брокери каде треба да купите крипто со дебитна картичка.

Генерално, AvaTrade е супер-веродостоен брокер кој е лиценциран во повеќе од седум јурисдикции. Ако барате да тргувате со крипто -валути на платформа со мандат да работи во определен опсег на прифатливи операции, AvaTrade е еден од ретките брокери што го штиклираат ова поле. Од регулирани брокери од ваква природа се бара да следат одредени упатства за да обезбедат некаква заштита за нивните корисници - така што нема да се грижите за безбедноста во AvaTrade.

Нашата рејтинг

 • Многу технички индикатори и алатки за тргување
 • Бесплатна демо сметка за практикување трговија
 • Без провизии и во голема мера регулирани
 • Можеби повеќе одговара за искусни трговци со крипто
71% од инвеститорите во трговијата на мало губат пари кога тргуваат со CFD со овој давател

Како да купите крипто со дебитна картичка: детален прошетка

Откако го прочитавте упатството за брз пожар наведен претходно на оваа страница, можеби сте го разбрале процесот на купување крипто со дебитна картичка, особено ако веќе сте разбирливи во овој простор. Меѓутоа, ако сте почетник за крипто валута, некои од чекорите можеби с still уште ви се нејасни.

Затоа, во овој дел, ќе ги разложиме чекорите и ќе ги објасниме подетално.

Чекор 1: Отворете сметка

Ќе мора да отворите сметка со веродостоен крипто брокер како eToro. Овој брокер се издвојува затоа што е регулиран и има структура со ниски надоместоци. Отворањето сметка на eToro е лесно. Сè што треба да направите е да ја посетите веб-локацијата и да кликнете на копчето „Приклучи се сега“. 

Следно, обезбедете му на брокерот вашите лични податоци и податоци за контакт - што ги вклучува вашето име, националност, датум на раѓање и адреса за е -пошта.

Посетете го eToro

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Чекор 2: Завршете го KYC

Завршувањето на процесот на KYC е очекуван дел од пријавувањето на кој било регулиран брокер. Како таква, eToro треба да го потврди вашиот идентитет пред да ви биде дозволено да тргувате на платформата. Вие едноставно треба да обезбедите лична карта издадена од влада, како пасош/возачка дозвола и сметка за комунални услуги/банкарска изјава за да го потврдите вашиот идентитет и домашна адреса. 

Чекор 3: Финансирајте ја вашата сметка

Ова е точката каде што важи вашата дебитна картичка. Мора да депонирате пари на вашата eToro сметка за да можете потоа да продолжите да ги купувате избраните крипто -валути. Забележете дека минималниот депозит за прв пат на eToro е 200 американски долари.

Чекор 4: Пребарајте го вашиот Токен

Има лента за пребарување на eToro страница за да ја побарате криптовалутата по ваш избор. eToro поддржува десетици криптовалути, и главните и алтернативните монети. Можете да изберете од кое било од овие врз основа на вашата трговска стратегија.

Алтернативно, можете да кликнете на копчето „Трговски пазари“ за да видите какви крипто средства eToro поддржува.

Чекор 5: Купете крипто

Конечно, можете да купите крипто валута со поставување нарачка за купување. Кога го правите тоа, вие сте кажувајќи му на eToro да вложи одредена сума пари на средство. Најмалата сума што можете да ја вложите тука е 25 долари. Откако ќе кликнете на копчето „Отворена трговија“ - вашето купување крипто ќе го изврши eToro веднаш. 

Најдобро место за купување крипто со дебитна картичка

Ако барате место за купување крипто со дебитна картичка, многу опции ви се достапни. Иако постојат бројни опции, треба да ги процените со некои важни метрики. Овие метрики вклучуваат сигурност, безбедност, исплатливост и удобност за корисниците.

Интернет брокер за криптовалути

Најдобро место за купување крипто е онлајн регулиран брокер. Овие платформи се лесни за употреба и ви нудат различни можности за максимизирање на вашите занаети. Оваа опција е најпосакувана за почетници кои немаат претходно знаење како да купат крипто со дебитна картичка.

eToro е водечки онлајн брокер за криптовалути кој е познат по својата исплатливост. Платформата е регулирана од врвни финансиски тела како што се FCA, CySEC и ASIC.

Еве некои од причините зошто брокерите се попожелни кога купуваат крипто со дебитна картичка:

 • Регулираните брокери како што е eToro интегрираат ефикасни капацитети за фиат пари, вклучително и поддршка за дебитни картички.
 • Тие се побрзи и поудобни.
 • Бидејќи брокерот е регулиран, тој ги одобрува анонимните занаети. Затоа, вие и вашите колеги инвеститори треба да завршите KYC процес пред да користите регулиран брокер.

Барањата за KYC пропишуваат дека треба да го потврдите вашиот идентитет пред да можете да купите крипто со дебитна картичка. Мора да ги доставите вашите податоци и да поставите валидна лична карта, обично издадена од владата. Некои онлајн брокери - како што се eToro и аватард – ќе го потврди вашиот идентитет за неколку секунди.

Размена на Cryptocurrency

Ова е уште едно место за купување крипто со дебитна картичка. Овие размени се платформи што ви одговараат на продавачот во реално време. Размените се главно поевтини за користење од брокерите, но тие се помалку безбедни. Поради нивниот недостаток на регулација, размената на криптовалути нема исто ниво на безбедност што го нудат брокерите.

Понатаму, друг ризик од користење на нерегулирана размена за купување крипто со дебитна картичка е тоа што е полесно за корисниците да се вклучат во злобни активности што можат да влијаат на интересот на другите трговци.

Други начини за купување крипто валута

Додека фокусот на оваа страница е да ве научи како да купите крипто со дебитна картичка, ние исто така ќе истакнеме некои други начини на кои можете да купите дигитални токени. Сите овие опции имаат свои добрите и лошите страни, и може да одлучите да користите која било од нив врз основа на вашите потреби.

Купете крипто со кредитна картичка

Ако поседувате кредитна картичка, можете да ја користите за да купите криптовалути преку Интернет. Процесот е сличен на оној за купување крипто со дебитна картичка. Haveе мора да завршите KYC процес бидејќи купувате криптовалути со фиат пари.

Откако ќе го завршите процесот, внесете ги деталите за вашата картичка и купете ги вашите токени. Можете да ја користите вашата кредитна картичка со било кој од eToro и аватард.

Купете крипто со жичен трансфер

Може да купите крипто валута преку жичен трансфер ако ја претпочитате таа опција. Меѓутоа, ќе треба да забележите дека трансферите преку жица се генерално побавни од другите опции за плаќање. Затоа, ако вашата цел за купување крипто со дебитна картичка е да инвестирате веднаш, оваа опција за плаќање не е најдобра за вас.

Меѓутоа, она што на жичните трансфери им недостасува навременост, тие го надоместуваат во исплатливост, бидејќи овој метод е најверојатно поевтин отколку купување крипто со дебитна или кредитна картичка.

Купете Crypto со Paypal

Ако имате средства на вашата сметка на Paypal и сакате да купите криптовалута, можете да го направите тоа лесно. На пример, можете да купите криптовалута на eToro со е-паричници како што е Paypal. Овој метод е исто така исплатлив на eToro, бидејќи плаќате само 0.5% провизија за вашата трансакција.

Ако сте со седиште во САД - оваа такса од 0.5% е откажана! Можете исто така да ги повлечете вашите средства од eToro користејќи Paypal. Процесот на повлекување е едноставен и брз, бидејќи треба да ги добиете вашите средства во рок од 24 часа.

Купете крипто со крипто

Со порастот на монетите за криптовалути доаѓа до зголемување на платформите што поддржуваат размена на крипто-крипто. Овој метод ви овозможува да купите знак за крипто -валута со друга монета преку директна размена.

 • Ако сакате да го направите ова, треба да се поврзете со размена како што е Binance. Овде, можете да разменувате знак за оној што го сакате. На пример, можете да разменувате XRP за Ethereum.
 • Проверете ги девизните курсеви на двата токени. Различни размени имаат свои стапки на замена.
 • Овие стапки се разликуваат во зависност од средствата што сакате да ги размените, достапноста на доволно нивоа на ликвидност и политиката на размена на самата платформа.

Значи, по проверка на деталите, ако сметате дека стапката е удобна, можете да ја завршите трампа. 

Ризици од купување крипто со дебитна картичка

Тргувањето со криптовалути доаѓа со некои својствени ризици, без оглед на платформата што ја користите. Така, треба да внимавате кога купувате крипто валута со дебитна картичка.

Овие ризици вклучуваат:

Нестабилната природа на криптовалутите

Пазарот на криптовалути е многу нестабилен, без оглед на средството во кое инвестирате. Затоа, треба да разберете дека може да купите крипто денес за одредена цена, а вредноста ќе се намали следниот ден. Поширокото чувство на пазарот за криптовалути може да се промени во секое време.

Значи, секоја вест или ажурирање на пазарот може да предизвика флуктуирање на цената на средството. Свесни за непостојаната природа на криптовалутите, треба темелно да истражите проект пред да тргувате или да инвестирате во него. Исто така, треба да бидете во тек со новостите на пазарот за да знаете за какви било што можат да влијаат на вашата инвестиција.

Прописи на Владата

Индустријата за криптовалути с still уште се развива. Како такви, многу влади продолжуваат да донесуваат прописи во врска со индустријата и безбедноста на интересите на нејзините луѓе. Затоа, ако се случи владата да донесе неповолна регулатива, тоа може негативно да влијае на пазарот на криптовалути на тој начин - вашиот инвестиции. 

Заштита на податоци

Интернетот е исполнет со многу бескрупулозни поединци кои се обидуваат да ги измамат инвеститорите за нивните дигитални средства. Затоа, додека купувате крипто со дебитна картичка, треба да преземете мерки на претпазливост за да не станете жртва на хакери.

Единствениот сигурен начин да се избегне ова е да се осигурате дека користите само регулирано посредување. Примери на безбедни и безбедни платформи кои се силно регулирани вклучуваат eToro и аватард – сите поддржуваат дебитни картички. 

Како да купите крипто со дебитна картичка - заклучок

По читањето на оваа страница, сега мора да знаете како можете да купите крипто со дебитна картичка. Дополнително, исто така, треба да ја разберете важноста од изборот на соодветен крипто брокер и како да постапите за тоа. 

Исто така, ги разгледавме најдобрите брокери во овој простор што поддржуваат набавки на крипто Visa и MasterCard и што ги прави да се истакнат.

На пример, eToro е на врвот на нашата листа поради тоа што е регулирано, високо исплатливо и погодно за корисниците. Сите овие атрибути влијаат на вашето трговско искуство кога учите како да купите крипто со дебитна картичка за прв пат.

eToro - Најдобар сајт за купување крипто со дебитна картичка

Посетете го eToro

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Најчесто поставувани прашања

Како да купите крипто со дебитна картичка?

Може да купите крипто со дебитна картичка од кој било брокер што го поддржува овој начин на плаќање. Така, на пример, можете да купите крипто со дебитна картичка на eToro. Вие едноставно треба да ги исполните барањата на KYC со обезбедување валидна лична карта за да го потврдите вашиот идентитет. 

Каде да купите крипто со дебитна картичка?

Пазарот е исполнет со многу брокери и берзи каде што можете да купите крипто со дебитна картичка. Многу од овие платформи ќе наведат на нивните веб-локации дали го нудат овој начин на плаќање. За да се спасите од неволјата за извршување на непотребни истражувања, треба да размислите за претходно проверена платформа како eToro.  

Колку можете да инвестирате во крипто при купување со дебитна картичка?

Започнувањето со крипто валута може да биде голема работа, особено ако работите во рамките на буџетот. Ова е причината зошто треба да размислите за исплатлива платформа како eToro каде што треба само да депонирате минимум 200 американски долари за да започнете. Интересно е штом ќе го направите тоа, можете да тргувате со крипто валута за само 25 долари. 

Дали треба да сте искусни за да купите крипто со дебитна картичка?

Не ви треба претходно искуство за да купите токени за криптовалути со дебитна картичка. Сето тоа може да го направите за десет минути. Започнете со отворање сметка со eToro, завршете го процесот на KYC, направете депозит и продолжете со купување на избраниот крипто. 

Што треба да размислите при изборот на брокер за купување крипто?

Иако секој инвеститор има различни работи што ги бара во брокер, постојат одредени фактори што секогаш треба да ги земете предвид. Ова вклучува дали брокерот е регулиран и исплатливоста на платформата. Овие два фактори се клучни при изборот на брокерот со кој имате намера да купите крипто.