Најдобри сајтови за крипто -акции

телеграма

Бесплатен канал за крипто сигнали

Повеќе од 50 илјади членови
Техничка анализа
До 3 бесплатни сигнали неделно
Едукативна содржина
телеграма Бесплатен Телеграмски канал

 

Ако во моментов држите дигитални токени и сакате добро да ги искористите средствата - зошто да не размислите за крипто акции? Притоа, ќе заработите редовен приход од вашите токени во слична природа на конвенционалната банкарска сметка.

Квартален сигнал за криптовалути
£78
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Сигнали за криптовалути - XNUMX-годишно
£114
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
Годишно сигнали за криптовалути
£210
 • 2-5 сигнали дневно
 • 82% стапка на успех
 • Влез, искористете профит и стоп загуба
 • Износ на ризик по трговија
 • Сооднос на награда за ризик
arrow
arrow

Меѓутоа, за разлика од банкарска сметка - на која најверојатно ќе заработите помалку од 1% камата годишно, најдобрите сајтови за крипто -удели плаќаат значително поголем принос. И не заборавајте, вашите наградни награди се во Покрај тоа за какви било придобивки што може да ги постигнете ако вредноста на дигиталниот токен се зголеми.

Ако ова звучи како нешто што би сакале да го истражите понатаму - овој водич ги разгледува најдобрите страници за крипто -залог за 2023 година. Ние, исто така, објаснуваме како функционира крипто -залагањето и ве водиме низ процесот на започнување денес!

Најдобри сајтови за крипто -акции - Листа на најдобри сајтови за крипто -акции 2023 година

Подолу можете да најдете список на најдобри сајтови за крипто -акции за 2023 година.

 • eToro: Победник на најдобрата страница за крипто -акции 2o21
 • Binance: Повеќе монети за обложување со конкурентни приноси
 • Мој контејнер: Огромни приноси што се нудат на монети за обложување со мала капа

Брз водич за започнување со акциите за крипто сега

Подолу ќе ги најдете чекорите потребни за да започнете да ги вложувате вашите крипто токени и последователно да заработите камата за вашите неактивни дигитални средства!

За ова упатство за брз оган - ние користиме регулирана платформа eToro - за која веруваме дека е најдобрата страница за крипто -акции за 2023 година.

 • Чекор 1: Отворете сметка за eToro - Чекор 1 ќе бара од вас да отворите сметка со eToro. Ова не треба да ви одземе повеќе од две минути и едноставно бара некои лични информации. Исто така, ќе треба да испратите копија од вашата лична карта - не барем затоа што eToro е регулиран од неколку реномирани финансиски тела.
 • Чекор 2: Купете паричка за залог - За да заработите пари од услугата за удел во крипто еТоро, прво ќе треба да купите подобна монета. Можете да го направите ова преку дебитна/кредитна картичка, банкарска сметка или Paypal - а минималната инвестиција по трговија е само 25 американски долари.
 • Чекор 3: Заработете награди со вложување -Откако ќе поминат 8-10 дена (во зависност од монетата)-автоматски ќе започнете да заработувате награди! Ова ќе продолжи да биде така додека не одлучите да исплатите - што можете да го направите во секој момент.

Како што можете да видите од горенаведениот водич за брз оган, вложувањето во крипто не може да биде полесно кога користите eToro. Плус, брокерската страница е регулирана од FCA, ASIC и CySEC - за да бидете сигурни дека вашите парички за залог се безбедни во секое време!

Започнете да се залагате сега

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.

Како работи Crypto Staking? Водич за почетници

Ако сте тука во потрага по најдобрите крипто-страници на пазарот во моментов-најверојатно имате цврста идеја за тоа како функционира овој систем што носи интерес. Меѓутоа, ако с still уште не сте сигурни за основите, предлагаме да го прочитате овој дел пред да продолжите. 

Значи, во својата најосновна форма, залихите со крипто ви овозможуваат да заработите интерес за вашите фондови за дигитални токени. Ова се случува затоа што вашите монети за залог ќе се користат за да помогнат во потврдувањето на трансакциите на соодветната мрежа за докажување акции (PoS).

Во повеќето случаи, ќе треба да ги заклучите вашите токени одреден временски период - што значи дека нема да можете да пристапите до дигиталните монети додека не помине оваа временска рамка. Специфичниот број денови ќе варира од PoS мрежа до мрежа.

Како и да е, главниот концепт на вложување на крипто е како што следува:

 • Одлучувате да вложите 1,000 токени на блокчејн Космос
 • 'Llе кажеме дека секој знак за Космос вреди 15 долари - така што тоа е вкупна сума од 15,000 долари
 • Вредноста на понудата што се нуди е 8% годишно
 • Потоа ќе кажеме дека од вас се бара да ги заклучите токените три месеци
 • На крајот од тримесечниот период, ќе ги добиете вашите токени назад
 • Сепак, наместо да примате само 1,000 токени - исто така ги добивате и вашите награди
 • Со годишна стапка од 8% - ова изнесува дополнителни 20 токени

Ако направиме претпоставка дека токените на Космос, исто така, вредат по 15 американски долари на крајот на тримесечниот период на акции, ова би значело дека годишниот принос од 8% генерирал 300 долари заработка (20 токени x 15 долари). Сепак, постои секоја шанса дека вредноста на вашата монета за залог би се зголемила откако сте ги заклучиле жетоните.

Како такви, не само што најдобрите крипто -страници за споделување ви овозможуваат да заработите интерес за вашите токени - туку и понатаму имате корист од зголемувањето на вредноста на дигиталното средство. На крајот на краиштата, ова е причината зошто поширокиот интерес за сцената за крипто -акции расте со експоненцијална стапка.

Најдобри сајтови за крипто -залагање - целосни прегледи 

Сега, кога објаснивме како функционира крипто -залагањето, сега можеме да се фокусираме на резултатите од нашето истражување. Односно, ние лично разгледавме десетици платформи што нудат услуги за крипто -удели и заклучивме дека сајтовите наведени подолу се вредни за вашето внимание. 

1. eToro - Победник на најдобрата страница за крипто -акции 2o22

Нашиот сеопфатен процес на истражување откри дека eToro е целокупната најдобра веб -страница за крипто -акции на пазарот денес. Платформата е најпозната по своите брокерски и трговски услуги - со платформата на илјадници финансиски инструменти. Ова вклучува десетици пара криптовалути - кои можете да ги купите, продадете и тргувате со минимален пакет од само 25 долари. Повеќе за ова наскоро.

Во однос на она што го нуди еТоро во контекст на акциите за крипто, платформата го прави процесот од крај до крај беспрекорен. Ова се случува затоа што всушност не треба да правите ништо за да започнете да заработувате награди за вашите монети. Напротив, eToro автоматски ви го плаќа соодветниот принос едноставно за држење токени во вашиот паричник. За разлика од многу провајдери во овој простор - eToro не бара од вас да ги заклучите вашите токени.

Наместо тоа, платформата ви дава неограничен пристап до вашите монети - тоа значи дека можете да повлечете кога сакате. Во времето на пишување, eToro нуди конкурентни награди за акции на TRON и Cardano. Ethereum 2.0 - заедно со купишта други монети за вложување, ќе бидат додадени во многу блиска иднина. Единствениот недостаток со системот за заложување eToro е тоа што треба да почекате 8-10 дена за да почнат да се акумулираат наградите - што зависи од монетата.

Вие исто така може да го земете предвид eToro за вашите пошироки инвестиции во криптовалути. Не само што брокерот е строго регулиран - со лиценци од FCA, ASIC и CySEC - туку платформата нуди супер -конкурентни такси. Плус, лесно можете да купите дигитални токени со дебитна/кредитна картичка, трансфер на банкарска сметка, па дури и Paypal. Можете исто така да инвестирате пасивно со користење на алатката Трговија на копии-која ви овозможува да копирате корисник на еТоро како-за-како!

Нашата рејтинг

 • Тргувајте со десетици крипто средства само на распространета основа
 • Регулирани од FCA, CySEC и ASIC - исто така одобрени во САД
 • Платформа погодна за корисникот и минимален удел во крипто од само 25 долари
 • Надоместок за повлекување од 5 долари
67% од инвеститорите во трговијата на мало губат пари кога тргуваат со CFD со овој давател

2. Binance - Повеќе монети за вложување со конкурентни приноси

Следната опција што треба да ја разгледате во вашето пребарување за најдобрата страница за крипто -удел е Binance. Првенствено, овој провајдер е најпознат по своите услуги за размена на крипто -валути. Всушност, Binance е најголемата размена во крипто арената - со над 100 милиони корисници. Платформата исто така го олеснува најголемиот износ на дневниот обем на тргување.

Во однос на она што може да го понуди одделот за залихи на Binance, ќе најдете 11 поддржани монети. Ова ги опфаќа стабилните монети како што се BUSD, USDC и Tether. Приносите достапни за овие монети изнесуваат 2.89%, 2.79%и 4.79% - соодветно. Потоа имате дигитални токени како Swipe, што дава поконкурентна стапка од 5.45%.

Најдобро заработувачката монета во Binance е HARD Protocol, кој плаќа 10%. Бидете сигурни да го проверите минималниот период на заклучување при изборот на вашата монета за залог пред да продолжите. Можете да ја финансирате вашата Binance сметка со пренесување на токени од надворешен паричник. Или, во зависност од вашата локација, можете да ја користите вашата дебитна/кредитна картичка за да купите паричка PoS.

Нашата рејтинг

 • Најголемата крипто размена на глобално ниво
 • Провизии од само 0.10%
 • Поддржува депозити во валута фиат во некои региони
 • Не се регулирани - така што вашите средства се секогаш изложени на ризик
Може да изгубите пари кога вложувате крипто средства со овој провајдер

3. Mycontainer-се нудат огромни приноси на монети со залиха со мала капа

MyContainer е специјализирана платформа за вложување која поддржува купишта монети. Со оглед на тоа, оваа платформа веројатно ќе биде попривлечна за оние кои бараат натпросечни приноси, а во исто време - со задоволство преземаат дополнителен ризик. Ова е затоа што MyContainer е домаќин на многу монети со помали капаци кои даваат големи APY.

На пример, трите токени со најголем принос вклучуваат BitcponPoS, ExclusiveCoin и Social Send. Овие залог на монети даваат привлечна годишна стапка од 70%, 68%и 53%, соодветно. Други акции за залог што генерираат привлечен принос вклучуваат Картези, Форе, Есенција и Диви.

Од друга страна, MyContainer исто така поддржува монети со поголема капа што доаѓаат со пониско ниво на ризик. На пример, може да се заложите како Binance Coin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum Classic и Chainlink. Меѓутоа, овие воспоставени монети за залог даваат многу пониска стапка на APY.

Нашата рејтинг

 • Специјализирана платформа за крипто -залагање
 • Десетици поддржани монети за вложување
 • Приноси дури 70%
 • Не се лиценцирани или регулирани - така што останува да видиме колку се безбедни вашите токени
Може да изгубите пари кога вложувате крипто средства со овој провајдер

Избор на најдобри сајтови за крипто -акции за вас

Во деловите погоре, ги разгледавме најдобрите страници за крипто -акции во моментов на пазарот. Може да изберете да изберете една од страниците за кои разговаравме или да направите малку дополнителни истражувања пред да продолжите.

Ако се одлучите за второто, подолу објаснуваме како да го одберете најдобриот сајт за крипто -залог ќе.

Поддржани PoS монети

Прво треба да размислите дали страницата за крипто -удели ја поддржува вашата избрана монета или не. На пример, ако барате да заработите камата за вашите беспрекорни токени Космос, тогаш треба да пронајдете платформа која поддржува заложување на АТОМ.

Годишен принос на проценти (APY)

Најдобрите сајтови за залихи на крипто типично ќе ги прикажуваат достапните каматни стапки како APY. Ова е износот на камата што би ја заработиле за вложување на вашите монети цела година. На пример, ако вложувате 10,000 токени TRON и платформата плаќа APY од 10%, вашиот интерес ќе изнесува 1,000 токени.

Сепак, најверојатно нема да сакате да ги вложувате вашите монети за цела календарска година, па затоа треба да сфатите колку ќе заработите според избраната временска рамка. Придржувајќи се до истиот пример, ако избравте да вложете 10,000 TRON за три месеци со APY од 10%, вашите награди ќе изнесуваат 250 токени.

Сигурност

Само затоа што наидовте на платформа која нуди атрактивен принос на вашата избрана монета, не значи дека треба да продолжите да отворате сметка. Напротив, треба да процените дали може да и се верува на платформата.

Меѓу многуте други причини, ова е причината зошто ние би се расправале дека eToro е генерално најдобрата страница за крипто -залагање на пазарот - бидејќи платформата е регулирана на три фронта. Други популарни провајдери во овој простор - имено Binance и MyContainer, работат без регулаторна лиценца. За возврат, ова значи дека никогаш не можете да бидете 100% сигурни дека вашите пари се безбедни.

надоместоци

Сајтовите за залихи на крипто обично наплатуваат провизија за обезбедување платформа за да заработите награди за вашите монети PoS. Ова обично доаѓа како провизија - што се одзема од интересот што го заработувате.

На пример, да претпоставиме дека во текот на три месеци, генерирате дополнителни 1000 ХЕРД токени од вашите напори за вложување. Ако платформата наплаќа провизија од 20% - ова изнесува 200 токени. Ова последователно ќе ве остави со нето приходи од 800 ХАРД.

Минимален период на заклучување

Повеќето страници за крипто залагање имаат минимален период на заклучување. Ова е временската рамка кога вашите токени за залог ќе останат недопирливи. Специфичниот период на заклучување не зависи само од избраната страница за заложување-туку и соодветната монета PoS.

Со оглед на тоа, постојат и платформи како eToro кои воопшто немаат минимален период на заклучување. Напротив, eToro ви овозможува да ги повлечете вашите монети кога сакате!

Започнете да заработувате награди сега - напредок во користењето на најдобрата страница за крипто -акции

Со читање на ова упатство до најдобрите страници за крипто -акции до овој момент - сега треба да знаете како да изберете соодветен провајдер. Да повториме - треба да изберете страница што ја поддржува вашата избрана PoS монета, нуди атрактивен APY и е безбеден и безбеден.

Откривме дека eToro ги исполнува и ги надминува овие основни метрики-така што чекор-по-чекор приказ подолу ќе ви покаже како да започнете да споделувате крипто со овој врвно оценет провајдер!

Чекор 1: Регистрирајте се со eToro

Процесот на регистрација на eToro е едноставен и брз. Needе треба да дадете некои лични информации - како што се вашето име и домашна адреса, заедно со вашиот мобилен број и е -пошта. Ова е затоа што eToro е регулиран - така што не може да ви дозволи да пристапите до неговите услуги за крипто -залог на анонимен начин.

Меѓутоа, ова значи дека можете да бидете сигурни дека користите легитимна платформа, и затоа - вашите монети за залог ќе останат во сигурни раце во секое време. Дополнително, ќе треба да испратите копија од вашата лична карта издадена од Владата-која ќе биде потврдена за помалку од 60 секунди.

Чекор 2: Додадете средства

Сега ќе треба да додадете некои средства на вашата eToro сметка. Причината за ова е што треба да ја купите избраната монета за залог од eToro за да заработите награди. Добрата вест е дека минималниот депозит е само $ 200 и можете да купите крипто средства од само $ 25.

Можете да депонирате средства со дебитна/кредитна картичка, Paypal, Skrill, Neteller или банкарска жица. Надоместокот за депозитите од фиат е само 0.5% од износот на трансакцијата.

Чекор 3: Купете PoS монета

Сега можете да продолжите со купување на избраната монета PoS. Во времето на пишување, можете да изберете помеѓу TRON или Cardano, иако, многу монети ќе бидат додадени многу наскоро.

Едноставно побарајте ја монетата PoS што сакате да ја купите, внесете го вашиот удел и потврдете ја нарачката.

Чекор 4: Заработете награди за залихи на крипто

Откако ќе ја купите избраната монета PoS, ќе треба да почекате 8-10 дена пред жетоните да започнат да генерираат награди за вложување. Точната временска рамка ќе зависи од купената монета. Како и да е, откако ќе помине соодветната временска рамка, автоматски ќе започнете да заработувате камата!

Ова значи дека можете да седите и да уживате во вашите награди онолку долго колку што ќе одлучите. Ако сакате во секое време да ги исплатите вашите пари за залог - ова може да се заврши со кликнување на копче. Едноставно посетете го вашето портфолио eToro и кликнете на копчето „Продај“ што се наоѓа веднаш до монетата што сакате да ја испратите.

Најдобри сајтови за крипто -акции: крајна линија

Сумирано, овој водич ги разгледа најдобрите страници за крипто -акции на пазарот во моментов. Исто така, ги истражувавме многуте размислувања што треба да ги направите пред да изберете оператор. Ова вклучува проверка дали страницата е домаќин на вашата претпочитана монета PoS, дали нуди атрактивен принос и дали вашите токени ќе се чуваат во безбедна средина.

Откривме дека eToro е најдобрата страница за инвестирање во крипто за инвеститори од сите форми и големини - не барем затоа што платформата е регулирана од три финансиски тела. С All што треба да направите за да започнете да заработувате награди за е -торо е да отворите сметка, да купите некои монети од PoS и тоа е тоа - с everything што е таму е автоматизирано! Плус, можете да ги повлечете вашите монети во секое време!

eToro - Најдобрата страница за крипто -акции 2023 година

Започнете да се залагате сега

67% од сметките за инвеститори во мало губат пари кога тргуваат CFD со овој провајдер.